Zawodnik Warty niespodziewanie odchodzi z klubu. Kontrakt rozwiązany

Przez półtora roku w Warcie strzelił 3 bramki i zanotował 2 asysty. Teraz Milan Corryn pożegna się z drużyną, po tym, jak za porozumieniem stron jego kontrakt został rozwiązany. Wartość transferowa młodego belga na przestrzeni roku spadła dwukrotnie.

ODCHODZI

23-letni Milan Corryn nie będzie już więcej reprezentował barw Warty Poznań. Jego kontrakt z klubem podpisany w 2021 roku, obowiązywał jeszcze do końca obecnego sezonu. W piątek jednak za porozumieniem stron umowa została rozwiązana. Jego przygoda w drużynie Zielonych potrwała półtora roku.

NIE SPEŁNIŁ WYMAGAŃ?

Belg pokazywał duży potencjał. Jest przecież wychowankiem jednej z lepszych szkółek w swoim kraju. Grał dla młodzieżówek Anderlechtu. Umiejętności piłkarza nie dogoniły jednak talentu, a wręcz przeciwnie. Wartość transferowa Corryna na przestrzeni ostatniego sezonu spadła dwukrotnie – z 300 na 150 tysięcy euro.

GRAŁ CORAZ MNIEJ

Młody Belg w drużynie Zielonych rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski. W tym czasie zanotował jedynie 3 trafienia oraz 2 asysty. Najlepszy mecz zagrał w sierpniu 2021 roku przeciwko Górnikowi Łęczna. Strzelił wtedy dwie bramki. W rundzie jesiennej tylko raz zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i było to w meczu inauguracyjnym z Rakowem Częstochowa.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl