Kościół chce mniejszego odszkodowania dla ofiary księdza pedofila. W czwartek rozprawa

Milion złotych odszkodowania i 800 zł dożywotniej renty – ma otrzymać 13-latka więziona i gwałcona przez księdza pedofila z Towarzystwa Chrystusowego. Kościół odwołał się od wyroku. Chce mniejszego odszkodowania dla gwałconej dziewczynki.

Sprawe dramatu 13-latki opisała Justyna Kopińska dziennikarka Gazety Wyborczej. Dziewczynka została uwięziona przez księdza Romana B.wielokrotnie gwałcona i bita. Sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na 8 lat więzienia. Kolejne instancje łagodziły jednak wyrok aż do 4.5 roku na oddziale szpitalnym więzienia. Towarzystwo Chrystusowców pomagało księdzu pedofilowi w procesie min.opłacając adwokata. Po wyroku Roman B.trafił do podpoznańskiego Puszczykowa, gdzie dalej odprawiał msze.

Gazeta Wyborcza ujawniła wyrok jaki zapadł w sprawie odszkodowania dla ofiary księdza – milion złotych i 800 zł dożywotniej renty. Towarzystwo Chdystusowców chce jednak mniejszego odszkodowania dla zgwałconej dziewczynki. W czwartek apelacja w tej sprawie. Pikietować przed sądem zamierzają organizację walczące z pedofilami w sutannach oraz obrońcy Kościoła.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl