Raz na skrzydle, raz pod skrzydłem

Z końcem marca 2019 roku przewoźnik lotniczy Wizz Air likwiduje bazę operacyjną w Poznaniu. To oznacza, że znikną połączenia do Sztokholm, Malmo, Birmingham, Keflavik i Dortmundu. Dwa stacjonujące u nas samoloty zostaną przeniesione do innych miast, między innymi do Gdańska.

Jak podaje głoswielkopolski.pl, przedstawiciele Wizz Air tłumaczą swoją decyzją faktem, że chcą wykorzystać możliwości rozwoju linii poprzez przeniesienie samolotu do innej bazy operacyjnej, gdzie jest większe zainteresowanie ze strony klientów. Dlatego też samolot, który zostanie zabrany z Poznania, trafi do Gdańska.

Według przewoźnika baza w Poznaniu rozwija się zbyt wolno i ma słabe prognozy na przyszłość. Wszyscy jej pracownicy mają dostać oferty pracy w innych bazach przewoźnika.

Rzecznik lotniska Ławica, Błażej Patyryn dla portalu wyborcza.pl fakt likwidacji bazy skomentował w taki sposób – Dowiedzieliśmy się dopiero co o planach Wizz Aira, czekamy na dalszy rozwój wypadków i oficjalną informację od przewoźnika.

Dla lotniska to duża strata. W tym roku Wizz Air oferował ok. 700 tysięcy miejsc w samolotach z poznańskiej Ławicy. Po likwidacji bazy w której stacjonowały dwa samoloty węgierskiego taniego przewoźnika, ta starta może wynieść nawet ok. 40-45%.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl