Wielkopolska

Korki, korki, korki. Kolejny etap prac na poznańskiej A2.

Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy obwodnicy A2. W związku z tym zmieniła się organizacja ruchu. W miejscu remontu tworzą się korki.

Węzeł Poznań-Krzesiny

W poniedziałek, 24 czerwca rozpoczęły się kolejne prace na autostradzie A2. Zespoły drogowe rozpoczęły poszerzanie autostrady o trzeci pas ruchu pomiędzy 169. a 172. kilometrem, w rejonie węzła Poznań-Krzesiny.

Zmiany w organizacji ruchu

Kierowcy jadący główną trasą w kierunku Świecka z Warszawy będą nadal mieli do dyspozycji dwa pasy, wolny i szybki na północnej jezdni. Kierowcy podróżujący w kierunku Warszawy będą korzystać z pasów wolnego i szybkiego na południowej jezdni, jednak pas awaryjny i jeden z dwóch pasów zjazdowych w kierunku węzła Poznań-Krzesiny będą wyłączone z ruchu.

Szczególną ostrożność muszą zachować osoby wjeżdżające na autostradę od Poznania i Kórnika. Właśnie tam drogowcy zamknął dwa pasy wjazdowe. Zmusi ich to do korzystania z drogi zbiorczo-rozprowadzającej oraz włączania się do głównej trasy.

Podczas prowadzonych prac drogowych wszystkich kierowców obowiązują nowe ograniczenia prędkości: 100 km/h, 80 km/h oraz 60 km/h. Należy pamiętać, że wcześniej wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, o których pisaliśmy [tutaj], wciąż obowiązują.

(fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Tworzą się korki

Z powodu remontów i zmian w organizacji ruchu na węźle Krzesiny-Poznań tworzą się tam długie korki. Zablokowana jest nie tylko autostrada A2, ale także okoliczne drogi, takie jak ul. Ostrowska, węzeł Poznań-Luboń oraz trasa S5. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ prace potrwają dwa miesiące, a w przypadku złych warunków pogodowych mogą się przedłużyć. Warto pomyśleć o alternatywnych trasach.

Czytaj także: Najszybsze auta na świecie w Poznaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl