Kraj

Najszybsze auta na świecie w Poznaniu

Ruszyła 20. edycja Gran Turismo Polonia, w której udział bierze 70 luksusowych i najszybszych samochodów świata. Te motoryzacyjne perełki wyruszyły z Gdańska. Swoją trasę zakończą na Torze Poznań, gdzie miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać je z bliska.

Gran Turismo Polonia 2024

Tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia, prestiżowego zlotu supersamochodów w Polsce, rozpoczęła się 24 czerwca w Gdańsku. Uczestnicy wyruszyli w trasę wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Podróż zaprowadzi uczestników do popularnych letnich miejscowości, takich jak Łeba, Strzelinko, Ustka, Koszalin, Pobierowo i Mierzęcin. Trasa zakończy się w sobotę, 29 czerwca, w Poznaniu na Torze Poznań, gdzie odbędzie się widowisko dla miłośników motoryzacji. 70 sportowych i luksusowych samochodów sprawdzi tam swoje możliwości, rywalizując o najlepszy czas okrążenia i tytuł King of Polonia.

Źródło: granturismo.org

Darmowe widowisko dla każdego

Na ostatni dzień wydarzenia motoryzacyjnego luksusowe samochody przyjadą do Poznania, aby uczcić dwudziestolecie tego święta. Z tej okazji organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji dla widzów, otwierając szeroko bramy dla wszystkich fanów czterech kółek. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko podziwiać te ekskluzywne pojazdy, ale także śledzić ich zmagania na torze, a to wszystko za darmo.

Wśród atrakcji, które czekają na widownię, znajdzie się próba pobicia rekordu okrążenia toru oraz strefa partnera wydarzenia, marki Textar. Dla miłośników motoryzacji będzie to wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się najszybszym samochodom na świecie, takim jak Ferrari, Lamborghini, McLaren, Porsche. Dodatkowo podczas tego wydarzenia fani marki będą mieli unikalną szansę zdobycia dwóch zaproszeń na ekskluzywną przejażdżkę taxi-drive po Torze Poznań podczas finału Gran Turismo Polonia 2024.

Źródło: granturismo.org

-Taxi-drive odbędzie się samochodem Lotus Exige S lub Porsche 991 GT3 RS. Nagrodzone osoby będą mogły z bliska obejrzeć wszystkie obecne na padoku pojazdy- poinformowała marka Textar, partner wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 czerwca. W tym dniu, od godziny 10.00 do 17.00, entuzjaści motoryzacji będą mogli odwiedzić Tor Poznań. To doskonała okazja, aby poczuć dreszczyk emocji i bliskość legendarnych samochodów.

Czytaj także: Teatr na ulicach Poznania

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl