Konstrukcja szkoły już stoi. Wiemy kiedy pojawią się pierwsi uczniowie

Na poznańskim Strzeszynie uczniowie już w przyszłym roku kalendarzowym rozpoczną naukę w zupełnie nowej szkole. Chociaż prace budowlane jeszcze trwają to widać już trzy główne skrzydła budynku.

Będzie ponad 30 oddziałów szkolnych i 8 przedszkolnych. Nie zabraknie biblioteki, sali gimnastycznej i kuchni, a także placów zabaw. Do budynku, wśród zieleni, będzie można dojechać rowerem i zaparkować go pod wiatą. Znajdzie się tam też punkt do ładowania hulajnóg czy rowerów elektrycznych. Tak właśnie będzie wyglądała nowa szkoła na Strzeszynie, w której będą uczyły się zarówno dzieci w klasach 1-8 i przedszkolaki.

– Zakończyły się prace konstrukcyjne we wszystkich trzech skrzydłach dydaktycznych z salami lekcyjnymi, ostatnie kondygnacje zostały pokryte stropem i w kolejnych krokach zostaną wykonane pokrycia dachowe. Wykonawca przystąpił do montażu pierwszych okien i rozpoczął układanie tynków wewnętrznych. Powstają także instalacje elektryczne. Równolegle trwają jeszcze prace murarskie i związane ze stropem w części centralnej, łączącej skrzydła – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. PIM

Nowa szkoła na Strzeszynie jest budowana na planie litery Y. Uczniowie z różnych grup wiekowych będą uczyli się w poszczególnych skrzydłach budynku, ale będą mieli okazję spotkać w holu głównym. Oprócz przedszkolaków i uczniów z nowego budynku będą mogli korzystać również mieszkańcy Strzeszynka. Po godzinach lekcyjnych będą mogli ćwiczyć na sali gimnastycznej i boisku na świeżym powietrzu. W nowej szkole znajdzie się też dostępna dla wszystkich, nowa filia Biblioteki Raczyńskich. Pierwsi uczniowie w szkole przy ulicach Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego pojawią się w roku szkolnym 2025/2026.

fot. PIM

Czytaj także: Malta Festival będzie bardziej kobieca. Do Poznania przyjedzie laureat Oscara | wpoznaniu.pl

źródło: (pim.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl