Koniec parkowania na Placu Mickiewicza

Plac Mickiewicza wypełniony samochodami w czasie wydarzeń w Auli UAM. Ten widok przechodzi do historii. Od dziś ZDM przestaje wydawać zgody na parkowanie w tym miejscu. Kierowcom posłużyć ma parking pod Kaponierą. 

Samochody szczelnie wypełniały przestrzeń placu niemal za każdym razem, gdy w Auli UAM odbywały się koncerty, bądź inne wydarzenia. Teraz to się zmienia. ZDM nie będzie już wydawać organizatorom zgody na możliwość parkowania na placu. Ten przeznaczony będzie jedynie dla pieszych. Miesięcznie ZDM wydawał dotychczas nawet kilkanaście zgód na parkowanie na placu.

Po otwarciu parkingu podziemnego pod rondem Kaponiera kierowcy, w tym goście wydarzeń artystycznych odbywających się w Auli UAM zyskali bowiem dogodne i bardziej komfortowe warunki do pozostawienia pojazdów.

hotel dla psów w Poznaniu

Tym samym poznaniacy, szczególnie piesi, zyskają do swojej dyspozycji kolejną przestrzeń. Tym razem historyczną, mającą związek z najważniejszymi wydarzeniami dla naszego miasta.

Liczymy na zrozumienie zarówno ze strony organizatorów, jak i gości wydarzeń i koncertów. Podjęcie takiego działania spowoduje, że przestrzeń pl. Adama Mickiewicza stanie się miejscem wolnym od parkujących pojazdów, co umożliwi realizację innych, bardziej właściwych celów w tym miejscu – tłumaczy swoją decyzję ZDM

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl