Jan AP. Kaczmarek ciężko chory. Córka organizuje zbiórkę

Zdobywca Oskara za muzykę do filmu „Marzyciel” jest ciężko chory. Jego córka założyła zbiórkę na jednym z portali, aby móc sfinansować rehabilitację i opiekę nad ciężko chorym ojcem.

Córka Jana A.P. Kaczmarka, Anastazja Davis, za pomocą platformy crowdfundginowej. zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla swojego ojca, który walczy z zanikiem wieloukładowym – poważnym schorzeniem neurologicznym.

Jak wielu z was wie, mój pozornie niestrudzony tata, Jan, od dłuższego czasu ciężko choruje. Ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma prawdziwego leczenia ani lekarstwa. Choroba uszkadza zakończenia nerwowe, aż zawiodą płuca. To jest horror dla nas, gdy patrzymy, jak ten niesamowity człowiek toczy walkę, której nie wygra. Wszystkie próby pomocy mu w poprawie nie powiodły się, a teraz celem jest zapewnienie mu jak największego komfortu w domu” – czytamy w opisie zbiórki.

Córka Jana AP. Kaczmarka opisuje, że ojciec nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i wymaga pomocy żony oraz dwóch opiekunów przy wykonywaniu podstawowych czynności, takich jak wstawanie z łóżka czy ubieranie się. Musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Kompozytor nie może zostawać sam, ponieważ często traci przytomność z powodu wahań ciśnienia krwi.

„Tata nie jest już również w stanie pracować, a jego żona musiała zawiesić swoją pracę, ponieważ jest jego głównym opiekunem, co jest pracą na pełny etat. Opiekuje się także ich 7-letnim synem. Stworzyło to dla nich duże obciążenie finansowe, ponieważ walczą o utrzymanie taty tak długo, jak to możliwe, a jego potrzeby rosną. Ja, moje rodzeństwo i jego żona wykorzystaliśmy każdą możliwość i zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pomóc finansowo, ale jego potrzeby nas przerosły” – napisała Anastazja Davis.

Celem zbiórki jest zgromadzenie 10 tysięcy dolarów, które pomogą w dalszej rehabilitacji i opiece. Do tej pory udało się zebrać ponad 9 tysięcy dolarów. Link do zbiórki znajdziemy tutaj.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl