Koncert Zaduszkowy. Upamiętni ofiary zbrodni w Lesie Bytyńskim

W nadchodzący poniedziałek, 30 października o godz. 19 Teatr Muzyczny w Poznaniu zorganizuje koncert zaduszkowy. Na scenie pojawi się duet muzyków – Gosia Marciniak i Kuba Marciniak. To będzie wieczór premiery ich nowego albumu zatytułowanego „Impressions”.

Muzyka impresjonistyczna

Muzyka tego utalentowanego duetu to prawdziwa uczta dla uszu. W swojej twórczości łączą saksofony z wibrafonem, tworząc brzmienie, które przenika granice gatunków. Inspirują się zarówno muzyką poważną, jak i jazzem oraz ludowymi dźwiękami. Ich autorskie kompozycje czerpią z dorobku mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy czy Roussel.

Artystyczne elementy koncertu

Koncert Zaduszkowy to nie tylko muzyka. Na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu pojawi się także tancerka Zofia Grażyńska, która wzbogaci występ wizualnie. Całość koncertu uzupełnią projekcje – impresje malarskie tworzone na żywo przez Patryka Bosko oraz fragmenty poezji. Radosław Elis, reżyser tego wydarzenia, sprawi, że koncert będzie pełnym zmysłów przeżyciem artystycznym.

Wspomnienie zmarłych

Koncert Zaduszkowy to wydarzenie organizowane co roku przez Teatr Muzyczny w Poznaniu przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. To moment, w którym podsumowywana jest akcja „Zapal Znicz Pamięci”. W tym roku szczególnie uczczone zostaną ofiary zbrodni w Lesie Bytyńskim z września 1939 roku. Po koncercie tradycyjnie goście Teatru zapalą znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary gestapo, którego siedziba podczas wojny znajdowała się w budynku Teatru Muzycznego.

Bilety i spotkanie z artystami

Bilety na koncert można nabyć w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej: link. Na miejscu będzie także możliwość zakupu albumu artystów i zdobycia autografów od Gosii i Kuby Marciniak.

Czytaj też: Czesław Mozil zagra koncert w… mieszkaniu poznaniaków

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl