Komunikacja zbiorowa na Wszystkich Świętych. Będzie wiele zmian

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W tym okresie najlepiej dojechać w rejon cmentarzy komunikacją zbiorową. Jak co roku będzie ona znacząco wzmocniona.

Wszystkich Świętych: zmiany w komunikacji zbiorowej

1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 41 (w relacji Junikowo – Miłostowo), 42 (Os. Sobieskiego – Miłostowo) oraz 43 (Os. Sobieskiego – Junikowo). Wzmocnione zostaną linie tramwajowe nr 1, 6, 8, 15 i 17. Tramwaje linii nr 1, 6, 8, 15 i 17 będą kursowały co 10 minut w godz. 6.00 – 17.00.

Dzięki wzmocnieniom i dodatkowym liniom w okresie Wszystkich Świętych, w godz. 6.00 – 17.00 tramwaje będą dojeżdżać w rejon największych poznańskich cmentarzy na Junikowie i Miłostowie co około dwie minuty. W środę, 1 listopada czynny będzie także Punkt Obsługi Klienta ZTM na Junikowie (w godz. 9.00 – 15.00). Ponadto uruchomiona będzie dodatkowa linia autobusowa nr 133 zapewniająca dojazd ze Śródki w rejon Miłostowa (wejście na cmentarz od strony ulicy Gnieźnieńskiej).

W czwartek i piątek, 2 i 3 listopada obowiązywać będzie roboczy rozkład jazdy. W środę, 1 listopada (Wszystkich Świętych) obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy.

Szczegółowe informacje na temat zmian komunikacji publicznej w związku z Wszystkimi Świętymi można znaleźć na stronie ZTM Poznań.

Zobacz też: Wszystkich Świętych. Sporo zmian w organizacji ruchu

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl