Wielkopolska

Droga ekspresowa S10 zostanie rozbudowana. Jest wniosek GDDKiA

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) został złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10.

Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która umożliwi przygotowanie przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Rozbudowa S10 w Wielkopolsce

– Podpisanie umowy na realizację planujemy obecnie na III kwartał 2025 r. Realizacja inwestycji, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, zaplanowana jest na lata 2027-2029 – przekazała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Wcześniej GDDKiA złożyła do RDOŚ wnioski o decyzję środowiskową dla 28-kilometrowego odcinka Piła – Wyrzysk w ciągu S10, a także obwodnicy Piły i Ujścia w ciągu S11 o długości 20 km. W skład tego ostatniego odcinka wchodzi część obwodnicy Piły pomiędzy węzłami Piła Północ i Piła Wschód na wspólnym przebiegu S10 i S11.

W przetargu na wyłonienie wykonawcy jest odcinek S10 od końca obwodnicy Wałcza do węzła Piła Północ. Docelowo 410 km trasy będzie łączyło Szczecin z aglomeracją Warszawską.

Zobacz też: Nowe rondo w Poznaniu gotowe

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl