Kultowy spektakl „Kombinat”, zbudowany na piosenkach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, wraca na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu. Spektakl będzie można obejrzeć dziewięć razy od 23 lutego do 2 marca. Bilety już w sprzedaży.
Dziewięć okazji by zobaczyć „Kombinat”
Dla fanów Republiki to pozycja obowiązkowa. Jednak „Kombinat” zyskał zwolenników również wśród osób, które na co dzień nie słuchają muzyki Grzegorza Chiechowskiego. „Kombinat” jest opowieścią o nas wszystkich. O przeszłości, przyszłości i chwili obecnej. Powstał w oparciu o teksty Kafki, Orwella i Huxleya oraz muzykę i słowa Obywatela GC. Spektakl będzie można w najbliższym czasie obejrzeć dziewięć razy, między 23 lutego, a 2 marca.
-„Kombinat” to spektakl, o którym często słyszymy od widzów, że dosłownie wbija w fotel. Reżyser Wojciech Kościelniak zbudował niepokojący, dystopijny świat, w oparciu o piosenki Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Z naszej sceny usłyszeć można aż szesnaście ponadczasowych utworów, w tym „Telefony”, „Mamona” i „Tak tak to ja”. Ewelina Adamska-Porczyk zbudowała do nich zapierające dech w piersiach choreografie, do tego surowa scenografia Damiana Styrny i futurystyczne kostiumy Anny Chadaj genialnie dopełniają tę rzeczywistość. Świat do którego zabierają nas główni bohaterowie „Kombinatu” przypomina ten z „Procesu” Franza Kafki. Spektakl mówi o znaczeniu jednostki wobec systemu. Byliśmy z tym spektaklem w Centrum Kultury Jordanki podczas Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu w 2021 roku. W tym również mamy zaplanowane spektakle wyjazdowe na 21 i 22 czerwca w Chorzowie. Od swojej premiery w czerwcu 2021 roku „Kombinat” zbiera znakomite recenzje i przyciąga widzów z całej Polski, którzy wracają na ten tytuł nawet po kilka razy.- mówi rzecznik prasowa Teatru Muzycznego Sonia Kobylańska- Jóźwik
Jak zrozumieć kultowe teksty?
O spektaklu na podstawie muzyki Obywatela GC wypowiedział się również Wojciech Mann
-Tak się składa, że różni wykonawcy w poszukiwaniu aplauzu szukają wsparcia w muzyce czy piosenkach już wylansowanych i lubianych. I tu zaczyna się problem. Ścigać się z oryginałem i go udziwnić czy stworzyć kopię? Problem tym poważniejszy, że większość naszych „gwiazdorów” zapomina o jeszcze jednym elemencie ważnym w przygotowywaniu się do wykonania czyjegoś utworu. Trzeba go ZROZUMIEĆ. Aż tu nagle pojawia się znienacka Teatr Muzyczny w Poznaniu. Ludzie tworzący spektakl Kombinat, oparty na utworach Republiki i Grzegorza Ciechowskiego, a także świetni wokalnie i instrumentalnie wykonawcy, zbudowali dystopijne widowisko, które wskazuje na zagrożenia wiszące nad każdym autorytarnie rządzonym krajem.” – mówi dziennikarz muzyczny Wojciech Mann.
Więcej informacji o spektaklu znajdą Państwo na stronie Teatru Muzycznego.