Kolejna ulica z równą nawierzchnią i wyniesionymi skrzyżowaniami

Zakończyły się zasadnicze prace budowlane na ul. Miłosza na Strzeszynie – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Ulica ta zmieniła się na odcinku od ul. Literackiej do torów kolejowych. Prace toczyły się też na pobliskiej ul. Stachury.

Jezdnię ul. Miłosza na odcinku ok. 350 metrów pokryła nowa nawierzchnia z kostki. Wzdłuż ulicy wybudowano wygodne chodniki, ale też miejsca postojowe i zjazdy do posesji. Bezpieczeństwo ruchu poprawia pięć wyniesionych skrzyżowań, a także wyniesione przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym.

 Przed nami jeszcze procedura odbiorowa, ale już można poruszać się jezdnią i chodnikami z nową nawierzchnią. Inwestycja z pewnością poprawiła komfort mieszkańców. W trosce o bezpieczeństwo wybudowane zostały też wyniesione skrzyżowania, które spowalniają ruch – wyjaśnia Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zadanie obejmowało również budowę systemu kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego w technologii LED i kanału technologicznego. W ramach tej inwestycji zbudowana została również kanalizacja deszczowa w ul. Stachury.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl