Kochasz cabrio ? Jedź w weekend do Wągrowca

Po raz czwarty już, w jednym miejscu spotkają się miłośnicy motoryzacji spod znaku cabrio. Tym razem stolicą cabrio stanie się Wągrowiec. Zlot cabriomaniaków zaczyna się w sobotę. 

Organizatorzy, Fundacja CABRIO POLAND zapowiadają wiele atrakcji i deklarują dwa dni intensywnej zabawy, zarówno dla uczestników imprezy, jak i odwiedzających. Swoją obecność potwierdziły ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Ideą imprezy, jest propagowanie turystyki samochodowej, budowanie relacji z uczestnikami i obalanie mitów krążących przy tematyce cabrioletów— mówi Arkadiusz Szczepański Prezes Fundacji CABRIO POLAND.

Wśród zgłoszonych pojazdów zobaczyć będzie można min. VW Karmann z 1958r, serię limitowanych Mercedesów z 1972 r, jak również rzadko widywane na naszych drogach Land Rover Range Rover Evouge czy też najnowszy model Lamborghini Huracan Preformante Spyder. Jak zapewnia organizator, to nie samochody tworzą tę wyjątkową atmosferę eventu, tylko ludzie, którzy z roku na rok, co raz to liczniej biorący udział w tej najważniejszej imprezie dla miłośników cabrio w Polsce.

Festival odbywać się będzie na wydzielonym odcinku DK przy ul. Kościuszki 55 w Wągrowcu oraz w Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu. Gościem specjalnym imprezy, będzie Jarek Jakimowicz, znany m.in. z roli „Cichego” w Młody Wilkach, a samą imprezę poprowadzi związany z Fundacją CABRIO POLAND od początku jej istnienia, niezastąpiony Irek Bieleninik. Wstęp na IV Międzynarodowy Festival CABRIO POLAND 2019 w Wągrowcu jest bezpłatny.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl