Kobieta poprowadzi historyczny mecz Lecha

Takiej sytuacji nie było jeszcze w historii Ekstraklasy, ani w historii polskich drużyn w europejskich spotkaniach. Mecz Lecha Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji przeciwko Djurgarden poprowadzi kobieta.

FRANCUZKA

Kolegium Sędziów UEFA wybrało arbitrów na mecze 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Wybór może zaskakiwać. Mecz Lecha Poznań ze szwedzkim Djurgarden poprowadzi Stephanie Frappart. To pierwszy przypadek w historii polskich zespołów, kiedy sędzią głównym spotkania będzie kobieta. To bardzo ceniona postać w świecie piłki.

CENIONA W ZAWODZIE

39-letnia Francuzka prowadziła już spotkania Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy ligi francuskiej. Poprzedniego roku w Katarze stała się również pierwszą w historii sędzią, która gwizdała mecz na Mistrzostwach Świata. W tym sezonie prowadziła między innymi starcie Realu Madryt z Celtikiem w Lidze Mistrzów czy na przykład Rennes z Olympique Lyon.

PRESJA W POZNANIU

Sędzia na obiekcie przy Bułgarskiej będzie mogła poczuć prawdziwą presję. Najprawdopodobniej na trybunach będzie około 40 tysięcy kibiców. Już w poniedziałek informowaliśmy, że zostało mniej niż 2000 wolnych wejściówek. Do Poznania ma również przyjechać 2 tysiące szwedzkich kibiców, którzy wejdą na stadion i kolejne od tysiąca do 4 tysięcy fanów, którzy niewykluczone, że razem będą oglądać mecz na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl