Pięciu młodych Lechitów powalczy o Mistrzostwa Europy

Bramkarz, obrońca, pomocnik i dwóch napastników reprezentujący barwy Lecha Poznań dostało powołania do kadry U-17 reprezentacji Polski. Będą walczyć o awans na Mistrzostwa Europy 2023.

POWOŁANI

Akademia Lecha Poznań jest jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce. Regularnie wychodzą z niej nowe talenty, które trafiają albo do pierwszej drużyny Kolejorza, albo do innych klubów Ekstraklasy. Teraz akademia osiągnęła kolejny sukces. Aż pięciu jej zawodników dostało powołania do reprezentacji Polski U-17.

POWALCZĄ O TURNIEJ

Marcin Włodarski zaprosił do swojej kadry Igora Brzyskiego, Michała Gurgula, Mateusza Mędralę, Oskara Tomczyka oraz Filipa Wolskiego. Młodzi zawodnicy powalczą w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2023 U-17 o awans na turniej. Czeka ich jednak niełatwe zadanie. W grupie zmierzą się z reprezentacją Czech, Słowacji i Portugalii.

PROFILE ZAWODNIKÓW

Igor Brzyski to środkowy pomocnik, który może zagrać również na bardziej ofensywnej i defensywnej pozycji. Reprezentował już Polskę 9-krotnie w drużynie U-15, strzelając przy tym 3 bramki. W kadrze U-16 zagrał 4 razy, a w kadrze U-17.

Michał Gargul to z kolei środkowy obrońca, który w tym sezonie wystąpił już w 14 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów i w 2 meczach 2 ligi. Kadrę U-16 reprezentował 4 razy, a zespół U-17 do tej pory trzykrotnie.

Mateusz Mędrala to bramkarz, który reprezentuje aktualnie rezerwy Lecha Poznań. Raz został nawet zgłoszony do kadry na spotkanie Ligi Konferencji z pierwszym zespołem, ale nie zagrał. W tym sezonie znalazł się między słupkami 7 razy i puścił 16 bramek. Kadrę reprezentował już 3 razy w zespole U-16 i zadebiutował w drużynie U-17.

Oskar Tomczyk w młodzieżowych kadrach jest już doświadczonym strzelcem. W 9 spotkaniach kadry U-16 zdobył 11 bramek, a w zespole U-17 w 6 meczach strzelił 10 goli. Również reprezentuje on rezerwy Lecha. W tym sezonie udało mu się zaliczyć 6 trafień w Centralnej Lidze Juniorów.

Filip Wolski zdecydowanie woli oskrzydlać ataki z prawej strony boiska. Przed awansem do rezerw Lecha zdążył strzelić 2 gole w 12 meczach Centralnej Ligi Juniorów. Po dwie bramki zdobył również w 5 meczach kadry U-16 i w 8 spotkaniach zespołu U-17.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl