Kilometrowe korki na Grunwaldzkiej. Na przejeździe utknął pociąg

Wszystkie pociągi jadące przez stację Poznań Górczyn musiały się zatrzymać. Wszystko przez awarię urządzeń sterowania ruchem. Jeden z pociągów zablokował przejazd kolejowy na ulicy Grunwaldzkiej.

ZABLOKOWAŁ PRZEJAZD

O sprawie poinformował nas czytelnik. Na przejeździe kolejowym na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymał się pociąg towarowy, wiozący samochody. Ruch został całkowicie zablokowany. “Tworzą się w tym miejscu ogromne korki” – poinformował nas czytelnik.

POWAŻNA USTERKA

Jak przekazał nam Radosław Śledziński z PKP PLK, doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem na stacji Poznań Górczyn. W efekcie tego ruch kolejowy w obu kierunkach musiał zostać wstrzymany, by nie doszło do wypadku.

Ze względów takich, aby zapewnić bezpieczeństwo, konieczne było wstrzymanie ruchu pociągów ze stacji Poznań Górczyn w stronę na przykład Zbąszynka. Mieliśmy przerwę w ruchu wszystkich pociągów przejeżdżających przez tę stację. – przekazał nam Radosław Śledziński.

Według najnowszych informacji usterkę udało się już usunąć i sytuacja zaczyna się stabilizować. Na miejscu są policjanci, którzy kierują ruchem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl