2 miliony pasażerów na lotnisku Ławica w tym roku. Do jakich miast latali najczęściej?


Rok jeszcze się nie skończył, a poznańskie lotnisko Ławica już przekroczyło liczbę 2 milionów obsłużonych pasażerów. W listopadzie podróżni najchętniej latali do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Holandii i Włoch.

SĄ JUŻ 2 MILIONY

Poznańskie lotnisko Ławica pochwaliło się wynikami z listopada. W ubiegłym miesiącu obsłużyło ono 131 723 pasażerów, co jest wynikiem lepszym o 29 procent w porównaniu z listopadem 2021 roku. Wynik ten pozwolił przekroczyć liczbę 2 milionów podróżnych, którzy skorzystali z lotniska w tym roku. Dokładnie jest to 2 118 513 pasażerów. To aż o 21 procent więcej niż w okresie od stycznia do listopada zeszłego roku.

DOKĄD LECĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Podróżni najchętniej, bo aż 87 886 razy latali w poprzednim miesiącu liniami budżetowymi. Najczęściej wybierane kierunki to Londyn, Dublin, Paryż, Kraków, Eindhoven i Rzym. Z lotów zorganizowanych przez biura podróży skorzystało w listopadzie 12 822 pasażerów. Najczęściej wybierali się do Antalyi, Marsy Alam i Hurghady. Z linii tradycyjnych skorzystało w poprzednim miesiącu 30 706 podróżnych.

NOWE POŁĄCZENIA

W listopadzie ruszyły również pierwsze samoloty na linii Poznań – Kraków. Podróż do tego miasta pociągiem zajmuje zwykle minimum 5 godzin. Samolotem jest to 60 minut. Połączenie od razu znalazło się w piątce najchętniej wybieranych lotów. W przyszłym roku z Ławicy polecieć będziemy mogli między innymi do Gruzji, Czarnogóry czy na Cypr, a już 23 grudnia uruchomione zostanie połączenie do Dubaju.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl