Kilkudziesięciu strażaków na terenie elektrociepłowni. Trwa akcja strażaków

W Elektrociepłowni Karolin kilkudziesięciu strażaków z całego kraju z jednostek ratownictwa wysokościowego, doskonali technik udzielania pomocy na terenie obiektów przemysłowych.

Dzięki udostępnieniu przez poznańską elektrociepłownię takich budynków jak np. wysoki na 62 metry akumulator ciepła czy zbiornik na biomasę, 70 strażaków z jednostek ratownictwa wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej będzie miało możliwość sprawdzenia się w nietypowych warunkach.

Uczestnicy ćwiczeń będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu poruszania się po obiektach przemysłowych, udzielania pomocy w „wyreżyserowanych” wypadkach i współdziałania z pracownikami poznańskiej elektrociepłowni.

– Elektrociepłownia Karolin ze względu na charakterystykę poszczególnych obiektów oraz warunki wysokościowe i przemysłowe stanowi  ważny obiekt infrastruktury krytycznej na mapie Poznania. Udostępnienie naszych instalacji strażakom pozwoli specjalistom z różnych części Polski przećwiczyć umiejętności ratownicze w praktyce, aby w razie potrzeby szybko i sprawnie nieść pomoc, także na wysokości i w trudnych warunkach – mówi Jan Pic, prezes zarządu Veolia Energia Poznań SA.

Strażacy na terenie poznańskiej elektrociepłowni przez cały dzień uczestniczą w zainscenizowanych zdarzeniach symulujących prawdziwe wypadki.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl