Dobra wiadomość dla fanów biegania

Organizatorzy 15. Poznań Półmaraton zwiększyli limit miejsc na liście startowej i można jeszcze zapisać się na kwietniowy bieg. Na linii startu w niedzielę 16 kwietnia może znaleźć się nawet 8500 biegaczek i biegaczy.

Pierwotny limit 8000 zawodników wyczerpał się w poniedziałek 27 marca. Wszyscy, którzy do tego czasu nie zdążyli zgłosić swojego uczestnictwa, od środy 29 marca mogą zrobić to poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie półmaratonu. Termin zgłoszeń online upływa w dniu 13 kwietnia 2023 r. lub po osiągnięciu limitu opłaconych zgłoszeń. Jeżeli nowy limit nie zostanie do tego czasu wyczerpany, będzie jeszcze możliwość zapisania się na półmaraton w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich w piątek i sobotę poprzedzającą bieg.

– Myślę, że decyzja o zwiększeniu limitu na półmaraton bardzo ucieszy biegaczy, ale także organizatorów imprez biegowych – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Ostatni raz sytuacja, w której tak duże zainteresowanie uczestnictwem w naszej imprezie doprowadziło do zwiększenia limitu, miała miejsce przed pandemią. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość.

Warto pamiętać, że numery startowe zawodników są… kwitnące. Oprócz tradycyjnego numeru biegacze znajdą w swoich pakietach eko numery wykonane z biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona maciejki, rumianku i stokrotki. Jeśli po biegu zakopiemy taki numer w ogródku, materiał, z którego został zrobiony, rozłoży się, a nasiona zamienią w mini łąkę kwietną.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl