Sousa znów strzela świetną bramkę w reprezentacji Portugali! Zobacz

To świetny czas dla Alfonso Sousy. Młody pomocnik Lecha Poznań zagrał kolejny mecz w barwach reprezentacji Portugalii U-21 i znów okazał się jej mocną stroną.

Portugalczycy grali z Norwegią. Alfonso Sousa, pomocnik Lecha, znów strzelił pierwszą bramkę meczu, co poniosło drużynę następnie do kolejnych skutecznych trafień. W rezultacie Portugalia ograła Norwegię 3:0.

Sousa po raz kolejny znalazł potrafił się świetnie odnaleźć w przestrzeni pola karnego rywala. W końcu gra przestrzenią to jedna z najważniejszych cech wybitnego zawodnika, doceniana już od czasów Johana Cruyffa w Barcelonie. Sousa doskonale czuje położenie partnerów i to jak wiele miejsca ma wokół siebie.

Ta cecha może pozwalać oddawać tak pewne i celne strzały, jak ten w meczu Portugalii z Norwegią.

Możecie zobaczyć tę bramkę, od 3 minuty.

Sousa zagrał w siedmiu meczach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 w barwach reprezentacji Portugalii U-21, zaliczył cztery asysty przy bramkach, dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Portugalskie media po ostatnim meczu pytały – jak można było tego zawodnika wysłać do Polski? My się przede wszystkim cieszymy, że trafił do Lecha.

Przed przejściem do Kolejorza Sousa grał m.in. w juniorach FC Porto, FC Porto B, Belenenses SAD, i od 2022 w Lechu Poznań.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl