Kierowcy na ulicy 23 Lutego nie patrzą na znaki i jeżdżą pod prąd. NAGRANIE

Nowe oznakowanie nakazuje kierowcom jadącym ulicą 23 Lutego od strony ulicy Masztalarskiej skręcić w prawo przy placu Wielkopolskim. Kierowcy jednak często ignorują lub nie zauważają znaków i jadą tak, jak mieli to w zwyczaju wcześniej, czyli prosto.

 

ZNAKI JEDNO, KIEROWCY DRUGIE

O sprawie poinformował nas w poniedziałek rano czytelnik. Jak zauważył, na ulicy 23 Lutego, na której niedawno zmieniona została organizacja ruchu, kierowcy nie zwracają uwagi na nowe oznakowanie lub celowo je ignorują. Od 1 października ulica ta jest jednokierunkowa. Kierowcy jednak nie zważają na zmiany i jeżdżą pod prąd.

JEDNOKIERUNKOWA

O zmianie w organizacji ruchu informowaliśmy w sobotę. Poznańskie Inwestycje Miejskie zadecydowały, że samochody na ulicy 23 Lutego pojadą tylko w jedną stronę – Od Placu Cyryla Ratajskiego do Placu Wielkopolskiego. Chcąc pojechać w przeciwnym kierunku, należy wybrać objazd przez aleje Marcinkowskiego i Plac Wolności. O tym również informują nowe znaki.

TRAMWAJE PRZYSTANEK DALEJ

Zmiany są związane z wydłużeniem tymczasowej trasy tramwajowej nr 98. Wcześniej z Ronda Środka tramwaje dojeżdżały jedynie do Placu Wielkopolskiego. Od poniedziałku jednak pasażerowie będą mogli pojechać jeden przystanek dalej, właśnie do Placu Cyryla Ratajskiego. Tramwaje poruszają się w obu kierunkach po północnym torze.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl