Kibice Djurgarden chcą być głośniejsi niż Lecha. Ogłosili “wielkie zgromadzenie”

Szwedzi przygotowali specjalną instrukcję przed meczem z Kolejorzem. Wyjaśnili gdzie i kiedy mają się spotkać, zapraszają znajomych i rodzinę i szykują się na “najważniejszy mecz w historii”. Chcą przebić fanów Lecha.

ARENA STRACHU W POZNANIU

W pierwszym meczu Lech Poznań wygrał u siebie z Djurgarden 2:0. Zawodnicy Kolejorza pokazali się ze świetnej strony i praktycznie przez 90 minut kontrolowali przebieg gry. Wszystko dali z siebie także kibice, którzy pobili rekord frekwencji na stadionie. Szwedzkie media rozpisywały się o dopingu polskiej strony, a obiekt przy Bułgarskiej nazwały “areną strachu”.

MOBILIZACJA FANÓW

W czwartek 16 marca rozstrzygnie się, kto awansuje i zagra w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Tym razem Lech będzie miał trudniejsze zadanie, bo na wyjeździe będzie musiał obronić dwubramkową zaliczkę. Tamtejsi kibice już szykują się na to spotkanie i przygotowali specjalną instrukcję. Jak zapowiadają, będzie to jedno z największych zgromadzeń w historii.

Ogłoszamy wielkie zgromadzenie w Vasastan, gdzie puby i bary wzdłuż Odengatan i Svevägen będą pełne od pory lunchu. Pamiętaj, aby przyjść z przyjaciółmi z pracy lub ze studiów i być tam na jednym z naszych NAJWIĘKSZYCH zgromadzeń w historii o 15:00 – PRZYJDŹ NA CZAS! – zapowiadają kibice.

TAŃSZE PIWO PRZED MECZEM

Tamtejsze puby o tej godzinie serwują piwo tańsze niż zwykle. Ultrasi zachęcają, by korzystać z tej promocji.

Pij wystarczająco dużo, to najważniejszy mecz Djurgården u siebie w historii, a Twój wysiłek musi być absolutnie największy z możliwych na trybunach! – piszą kibice.

Szwedzi na pewno są teraz odpowiednio zmotywowani. W niedzielę grali trudny ćwierćfinał Pucharu Szwecji z Malmo, gdzie dwukrotnie musieli odrabiać straty. Raz gonili wynik w regulaminowym czasie gry i raz w dogrywce. Finalnie wygrali po konkursie rzutów karnych. Kibice wierzą, że piłkarze to samo mogą zrobić z Lechem.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl