Kawu znowu zatrzymany. Wrócił dokończyć mural. To nielegalna reklama?

Mężczyzna dokończył mural, który zaczął malować już dwa dni temu. Wtedy aresztowała go policja. Tym razem służby ponownie interweniowały, dzięki reakcji operatora monitoringu miejskiego.

Dokończył mural

Jak potwierdza nam Łukasz Paterski z poznańskiej policji, dzisiaj około godziny 5:30 operator monitoringu miejskiego zauważył graficiarza na ulicy Podgórnej. Mężczyzna za pomocą drabiny wszedł na dach sklepu i malował mural na elewacji budynku. Kawu malowidło zaczął tworzyć dwa dni wcześniej, wtedy został zatrzymany przez policję. Informowaliśmy o tym na naszym portalu.

Czytaj również: Kawu popełnił jedynie wykroczenie. Zniszczył elewację po remoncie za 12 milionów złotych

Ponownie wykroczenie

Tym razem służby również interweniowały. O pomoc w dostaniu się na dach funkcjonariusze musieli także poprosić strażaków, którzy przyjechali na miejsce z drabiną. Mundurowi zatrzymali i aresztowali graficiarza. Zatrzymali również należące do niego spreje i farby. Mężczyzna ponownie odpowie za wykroczenie. Wyrządzone przez niego szkody oszacowano na nie więcej niż 500 złotych.

Kosztowny remont

Przypomnijmy, że kamienica przy zbiegu ulic Wrocławskiej i Podgórnej, na ścianie której zatrzymany malował swoje dzieło przeszła niedawno remont. Między innymi renowację przeszła właśnie elewacja. Wykonawca odtworzył również historyczne elementy sztukatorskie. Odnowione zostało także wnętrze i instalacje budynku. Całość prac kosztowała prawie 12 milionów złotych.

Nielegalna reklama?

Malowidło przedstawia kosmitę w spodku, na którym widnieje napis „Uzumaki”. Tak samo nazywa się nowa płyta Szpaka, polskiego rapera. Artytsta w połowie maja ruszył z wczesną sprzedażą nowego krążka. Jej motywem przewodnim są właśnie kosmici.

Źródło: Policja Poznań

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl