Kawu znów wkroczył do akcji. Tym razem bajka sprzed 40 lat

Pierwszy odcinek bajki Inspektor Gadżet został wyemitowany w 1982 roku. Od tego czasu animacja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Inspektora Gadżeta możemy znaleźć również w Poznaniu. Namalował go znany artysta uliczny Kawu.

KOLORUJE POZNAŃ

Artysta uliczny Kawu znany jest z tego, że swoimi barwnymi muralami przyozdabia szare ściany i mury w Poznaniu. Najczęściej w swoich pracach skupia się na postaciach z bajek, gier, filmów, seriali czy kreskówek. Nie inaczej było tym razem. Wczoraj Kawu pochwalił się swoim najnowszym muralem.

KULTOWA BAJKA

Przedstawia on tytularnego bohatera bajki Inspektor Gadżet. Po raz pierwszy została ona wyemitowana w 1982 roku. Bohater w ręce trzyma charakterystyczną lupę, a jego wysięgnikowe ramię wskazuje na spray. Na ścianie obok Kawu dużymi żółto-niebieskimi literami zapisał swój pseudonim. Mural znaleźć można w przejściu podziemnym, które łączy ulicę Bużańską z okolicą jeziora Rusałka.

NAJPOPULARNIEJSZE

Największą popularnością cieszą się murale Kawu, które stworzył zaraz po najeździe Rosji na Ukrainę. Stworzył wtedy malowidła, które przedstawiały Wołodymyra Zełeńskiego i Władimira Putina jako Harrego Pottera i głównego antagonistę serii, Lorda Voldemorta. Powstały one przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Hetmańską

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl