Kawu zatrzymany przez policję?

Policja zatrzymała dzisiaj mężczyznę, który tworzył malowidło na elewacji budynku przy ulicy Podgórnej. Najprawdopodobniej graficiarzem, który został zatrzymany, był Kawu. Już został przesłuchany przez policję.

Zatrzymany

Jak poinformował nas Łukasz Paterski z poznańskiej policji, dzisiaj około godziny 4:50 funkcjonariusze zatrzymali graficiarza. Mężczyzna stał na dachu na ulicy Podgórnej i tworzył malowidło na elewacji budynku. W związku z tym zdarzeniem mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli na Komisariat Policji Poznań – Stare Miasto.

Przesłuchany przez policję

Graficiarz posiadał przy sobie farby i spreje. Policjanci przesłuchali mężczyznę. Teraz wycenione zostaną wyrządzone przez niego szkody. Jeśli nie będą one większe niż 500 złotych, potraktowane to zostanie jedynie jako wykroczenie.

Kawu

Najprawdopodobniej zatrzymanym graficiarzem jest poznański artysta uliczny Kawu. Niedokończony mural stylem przypomina jego pozostałe prace. Kawu na swoich mediach społecznościowych opublikował również dzisiaj zdjęcie komisariatu policji.

Koloruje Poznań

Kawu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych streetartowców w Poznaniu. Jego prace pojawiają się w przeróżnych częściach miasta, najczęściej na szarych, betonowych ścianach i murach. Najczęściej przedstawiają postaci z bajek, seriali, gier, filmów oraz kreskówek. Mimo że dodają miastu kolorów, nie wszystkim przypadają do gustu.

Czytaj także: KAWU namalował w centrum… Boba Budowniczego. Z dedykacją

Źródło: KMP w Poznaniu

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl