Bagno Shreka w Poznaniu? Zobacz zdjęcia

Jeden z najpopularniejszych street-artowców w Poznaniu ponownie pochwalił się swoją pracą. Tym razem przedstawił znaną postać ogra Shreka.

„Bagno Shreka” zobaczyć można nad Rusałką w Poznaniu. Kawu, tajemniczy uliczny artysta przedstawił ogra w pozycji siedzącej. Shrek łowi ryby na mostku nad wpływającą do jeziora Bogdanki. W ręce trzyma piwo.

Kim jest Shrek? To jedna z najpopularniejszych postaci w historii animacji, stworzona przez amerykańskiego pisarza Williama Steiga. Stał się popularny dzięki serii filmów animowanych wyprodukowanych przez wytwórnię DreamWorks Animation.

Shrek jest zielonym ogrem, który mieszka w bagnistej chatce. Jest bohaterem nieco gburowatym, który stroni od kontaktu z innymi osobami. Ma jednak wielkie serce i staje w obronie swoich przyjaciół. Jego przygody odbywają się w towarzystwie swoich nietypowych przyjaciół, takich jak Gadający Osioł i Kot w butach.

Ostatnią pracą Kawu była postać Super Mario na traktorze z flagą Polski. Jak można domyślać się z malunku – w ten sposób street-artowiec wyraził swoje poparcie dla rolników i ich protestów. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Bagno Shreka w Poznaniu:

Kawu

Poznański grafficiarz stał się popularny dzięki muralom wykonanym podczas pierwszego miesiąca wojny na Ukrainie. Malowidła przedstawiały prezydentów Ukrainy i Rosji jako protagonistę oraz antagonistę serii Harry Potter. Zazwyczaj dzieła grafika nawiązują do bajek i kreskówek.

Kawu wykonuje swoje prace w różnych miejscach miasta. Nie zawsze powstają one zupełnie zgodne z prawem. Jeden z murali, pojawił się na przykład na ścianie zabytkowego schronu, czy kamienicy. Zdarza się też, że inne osoby niszczą lubiane przez wielu mieszkańców malowidła, niektóre z nich jednak są naprawiane przez samego twórcę, który regularnie dzieli się swoimi pracami w mediach społecznościowych.

Opublikowany przez Kawu Czwartek, 28 marca 2024

Czytaj też: Street-art w Poznaniu. Popularność murali, czyli dzieła Kawu, Noriakiego i SomeArt

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl