Kawu namaluje mural dla zwycięzcy konkursu. Zobacz 5 najpopularniejszych prac

Poznański graficiarz Kawu, z okazji końca roku zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie. Zwycięzca będzie mógł zlecić artyście wykonanie muralu. Zobacz jakie jego prace ozdobiły Poznań w 2022 roku.

KONKURS

Kawu zaprasza poznaniaków do konkursu. W różnych miejscach miasta namalował bałwanka Olafa. Osoby, które chcą wziąć udział w zabawie powinny znaleźć obrazek i udostępnić na swoim profilu oznaczając artystę. Za każdego znalezionego bałwanka otrzymuje się punkt. Zwycięzca konkursu będzie mógł zamówić własne graffiti do 15 metrów kwadratowych. Szczegóły akcji Kawu zawarł w swoich profilach w mediach społecznościowych

POPULARNOŚĆ KAWU

Kawu zawdzięcza swoją popularność dwóm muralom, które powstały w lutym. W odpowiedzi na wybuch wojny na Ukrainie, artysta wykonał dwa obrazy przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Hetmańską. Malowidła przedstawiały prezydentów Ukrainy i Rosji, jako protagonistę oraz antagonistę serii Harry Potter. O dziele poznańskiego graficiarza mówiły zagraniczne media.

Poznaniakom przypadły do gustu kolorowe prace, które pojawiały się w różnych częściach miasta. Zazwyczaj znajdują się na nich bohaterowie znanych bajek, filmów lub kreskówek. Sprawdziliśmy jakie 5 dzieł Kawu, cieszyło się największą popularnością na naszej stronie na Facebooku.

RANKING POPULARNOŚCI

Na piątym miejscu zestawiania znalazł się najnowszy mural, który powstał z okazji świąt. Są na nim bohaterowie bajki „Kraina Lodu”, bałwanek Olaf oraz renifer Sven. Dzieło zebrało ponad 420 reakcji.

fot. kubakoka / instagram

Nieco lepiej poradził sobie obraz, który powstał z okazji występu polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata. W rolę kibiców na malowidle, wcielili się bohaterowie kreskówki dla dorosłych widzów „Włatcy móch”, która największa popularność przeżywała około 2009 roku. Pod zdjęciem znalazło się 450 reakcji.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Na najniższym stopniu podium znalazł się mural zainspirowany serią Pokemon. Zdjęcia malowidła dostały ponad 500 reakcji. Chociaż japońska franczyza powstała w 1996 roku, to dzięki popularnej aplikacji mobilnej otrzymała nową młodość i do dzisiaj cieszy się powodzeniem również wśród wielu poznaniaków.

Źródło: Kawu IG

Znaczny skok widać natomiast w przypadku drugiego miejsca. Aż 1500 reakcji czytelnicy zostawili pod muralem przedstawiającym lwiątko Simbę z „Króla Lwa”. Obraz powstał na początku listopada i znajduje się na przejściu pomiędzy Rusałką a Ogrodami.

fot. Kawu / Instagram

Na pierwszym miejscu znalazł się natomiast mural, który był niespodzianką z okazji Halloween. Tak jak w przypadku poprzednich dzieł i na tym muralu znajdują się postaci z bajek. Kawu namalował bohaterów Scooby Doo. Ten mural zebrał ponad 2 tysiące reakcji.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl