Kawu namalował nowy mural. Tym razem to Fineasz i Ferb

To kolejny bajkowy mural, który ubarwił szarą, poznańską kamienicę. Tym razem grafficiarz Kawu namalował postaci z bajki „Fineasz i Ferb”.

Nowe graffiti możemy znaleźć przy ulicy Bukowskiej 35. Na ścianie kamienicy artysta namalował dwie postaci z popularnej bajki „Fineasz i Ferb”. Ubrani w odrzutowe plecaki, kolorowe buty i spodnie, patrzą w górę budynku.

Harry Potter i Voldemort

Poznański artysta Kawu słynie z bajkowych murali, które coraz częściej pojawiają się na miejskich budynkach. Na swoim koncie ma już graffiti takich postaci jak Pokemony, Myszka Miki, czy Bolek i Lolek. W lutym zasłynął także z dwóch dzieł. Jedno z nich przedstawiało prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego jako Harry’ego Pottera, a drugie Władimira Putina jako wroga młodego czarodzieja – Voldemorta. Murale były odpowiedzią na agresję Rosji na Ukrainę.

„Kawu narozrabiał”

Pod koniec sierpnia Kawu namalował wizerunek Reksia na wejściu do schronu przeciwlotniczego. W internecie zawrzało, a członkowie poznańskich facebookowych grup pisali: „Kawu mistrz!”, „Mnie się to podoba. Choć wcześniej należało sprawę uzgodnić”, „Byłam tam kilka dni temu na X Dni Twierdzy. Ludzie wkładają ogrom pracy, w to jak schron wygląda, więc rozumiem ich zdenerwowanie”. Artysta przeprosił za graffiti, mówiąc, że nie wiedział, w jakim miejscu go maluje. W końcu jednak udało się porozumieć z opiekunami schronu i mural z Reksiem pozostanie na ścianie obiektu.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl