Kamienica w centrum Poznaniu wyremontowana za ogromne pieniądze

34,4 miliona złotych kosztował remont budynku przy ulicy Grobla 26. Teraz kamienica w centrum jest częścią Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.  

Remont kamienicy w centrum wart miliony

Warte 34,4 miliona złotych prace remontowe objęły ponad 2 500 m². W wyremontowanych pomieszczeniach będą odbywać się zajęcia lekcyjne, szkoleniowe czy także działania społeczne. Kamienica przy Grobli 26 po przejęciu jej przez przez samorząd województwa wielkopolskiego jest częścią Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

Pomiędzy wyremontowanym budynkiem przy Grobli 26 a siedzibą WSCKZiU przy ul. Mostowej 6 powstał łącznik w wewnętrznym dziedzińcu. Remont objął również oficynę. Zakres prac był bardzo duży. To zarówno roboty rozbiórkowe, jak i wykonanie izolacji ścian. Podczas remontu wymieniono także instalację elektryczną, teletechniczną, wodno – kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacyjną i kanalizację deszczową. Są nowe drzwi i okna oraz tynki cementowo-wapienne na wszystkich kondygnacjach. W budynku na zewnątrz jest winda panoramiczna. Jest także nowy dach i elewacja

– W ramach remontu zakupiliśmy także meble, monitory interaktywne wraz ze stojakami mobilnymi oraz systemami do bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku. Sprzętu audio-video do sali konferencyjnej, stół protetyczny do gipsowni oraz systemu studia telewizyjnego. W budynkach jest sześć sal wykładowych, sala do zajęć rekreacyjnych, sala komputerowa. Pracownia foto, studio TV, pracownia terapii zajęciowej, arteterapii (pracownia garncarska), multimedialna sala edukacyjno-konferencyjna na 50 osób. W budynku jest także stołówka, kuchnia cateringowa, recepcja, szatnia, gabinety dydaktyczne, pokoje socjalne, oraz internat. Z budynków bez problemu mogą korzystać osoby niepełnosprawnościami – informują urzędnicy z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu.

Zajęcia dla wszystkich

W nowej przestrzeni będzie realizowany m.in. projekt „Grobla 26 – Wielkopolski Dom Aktywizacji Każdej Generacji”. Zakłada on, że będzie to miejsce dziennego pobytu dla mieszkańców Poznania i okolic w wieku emerytalnym. Osób, które chcą zachować lub poprawić swoją sprawność psycho-fizyczną i rozwijać pasje, których nie mieli możliwości doskonalić w młodości. Miejsce ma łączyć praktyczną naukę słuchaczy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 z otwarciem na seniorów i inne grupy społeczne.

Czytaj także: Pierwszy taki projekt w Polsce. Poznańskie uczelnie połączyły się dla studentów

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl