Pierwszy taki projekt w Polsce. Poznańskie uczelnie połączyły się dla studentów

Poznań staje się areną wyjątkowej edukacyjnej inicjatywy. Wszystkie poznańskie uczelnie publiczne podpisały historyczne porozumienie. Tworzą pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce pt. „PoMost”. Inicjatywa umożliwia studentom studiowanie wybranych przedmiotów na innych poznańskich uczelniach, otwierając nowe możliwości edukacyjne, większy wybór oraz podkreślając integralność akademickiego miasta.

Projekt PoMost to przełomowy krok w edukacji wyższej. Inicjatywa umożliwia studentom realizację wybranego przedmiotu, z wyjątkiem zajęć WF i z języków obcych, na innej poznańskiej uczelni. To znaczy, że studenci mogą korzystać z bogatej oferty naukowej innych szkół wyższych w mieście. Współpraca obejmuje studentów studiów I i II stopnia, studiów magisterskich, a także cudzoziemców studiujących w Poznaniu.

Poznańskie uczelnie jednoczą siły

  • Sygnatariuszami umowy są najważniejsze poznańskie uczelnie:
  • Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu,
  • Politechnika Poznańska,
  • Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz w Poznaniu,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Ta zbiorowa inicjatywa pokazuje, że poznańskie uczelnie wspierają się nawzajem i dążą do ułatwienia dostępu do różnorodnych materiałów edukacyjnych.

Wizja PoMost: rozszerzenie horyzontów edukacyjnych

Idea PoMost nie tylko umożliwia studentom zdobywanie wiedzy w nowych dziedzinach, ale także promuje różnorodność i otwarcie na inne metody nauczania. Dzięki projektowi, studenci mają szansę uczestniczyć w wykładach i zajęciach na uczelniach partnerskich, co może okazać się inspiracją do dalszego rozwoju naukowego i kariery zawodowej. To także odpowiedź na oczekiwania studentów, którzy coraz częściej wyrażają zapotrzebowanie na konkretne kursy i wiedzę poza swoim standardowym programem studiów.

Projekt PoMost rozpocznie się w semestrze letnim. To pierwszy w Polsce tego typu projekt, który kładzie nacisk na rozwijanie umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy.

fot. Krzysztof Duda

Czytaj też: Brakuje ratowników, kierowców, medyków i chemików. Straż pożarna ma wakaty do obsadzenia

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl