Co w weekend w Poznaniu? Wiele atrakcji w całym mieście

Przez cały weekend od piątku 13 października, aż do niedzieli, 15 października, mimo chłodnej aury, Poznań i jego okolice oferują wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Piątek – 13 października

godz. 17.00 – w Kinie Muza, przy ul. Św. Marcina 30 odbędą się 3 moduły warsztatowe poświęcone pracy z ciałem, nowym praktykom liderskim oraz wzmacnianiu pewności siebie, a także otwarty pokaz filmu dokumentalnego „Kobieta”. To akcja społeczna, reprezentująca prezentujący silne, niezależne i wyjątkowe kobiety w naszym mieście.

godz. 18.00 – w Klubie Muzycznym B17 przy ul. Bułgarskiej 17 odbędzie się koncert Scott’a Bradlee’sa i jego zespołu Postmodern Jukebox. Zespół założony został w 2011 roku w USA. Trasa koncertowa pt. ,,Life In The Past Lane” jest celebracją największych utworów XX wieku, wraz z połączeniem rozpoznawalnych hitów z obecnej ery. Bilety w cenie 129 zł.

godz. 18.00 – 19.00 – w Muzeum Sztuk Użytkowych, przy ul. Góra Przemysła 1, odbędzie się spacer pt. ,,Pechowa Trasa”. Organizatorzy zaprezentują Wam przegląd pechowych pomysłów, które nie przetrwały próby czasu. Będzie można przekonać się, że to, co kosztowne, nie zawsze tożsame z tym, co ponadczasowe. Ceny biletów od 1 do 20 zł.

Piątek, wieczorem

godz. 19.00 – w Teatrze Polskim przy ulicy 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt. ,,Dracula”. To historia o nastolatce Ali, która przekracza próg inicjacji. Zanim jednak zdmuchnie urodzinowe świeczki, przejdzie przez osobliwy labirynt postaci, w którym spotka pomocników i mentorów, ale też natrafi na kilka pułapek. Wstęp biletowany.

godz. 20.00 – w Kościele oo. Jezuitów w Poznaniu, przy ulicy Szewskiej 18 odbędzie się koncert zespołu Ensemble Organum pt. ,,Śpiew templariuszy”. Ensemble Organum to francuski zespół, który w dziedzinie wykonawstwa dawnego śpiewu sakralnego ma status legendy. Podczas koncertu zabrzmi muzyka z manuskryptu Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. Ceny biletów od 25 zł

godz. 20.30 – w Auli Artis (Collegium Da Vinci), przy ulicy Kutrzeby 10 odbędzie się Spektakl gościnny pt. ,,Goło i wesoło”. To zaskakująca komedia o kilku bezrobotnych z Tomaszewa Mazowieckiego. Wchodzą razem we współpracę i planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo ich życiowych porażek. Ceny biletów od 100 zł.

Sobota, 14 października

godz. 11.00 – w Teatrze Animacji przy ul. Św. Marcina 80/82 odbędzie się spektakl pt. ,,Dziób w dziób”. Opowiada zabawną historię o miejskim podwórku, którym rządzą gołębie. Niestety jeden z nich zostaje zjedzony przez kota, a w szeregi bandy wkracza niewinny wróbel. Jego postać uczy inne ptaki, że warto iść przez życie razem, bez podziałów.

godz. 15.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. ,,Piękna i Bestia”. To musical Disneya z muzyką Alana Menkena, piosenkami Howarda Ashmana i Tima Rice’a, na podstawie libretta Lindy Woolverton. Na scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu spektakl przeniósł reżyser Jerzy Jan Połoński. Musical wystawiany zostanie w porozumieniu z Music Theatre International.

godz. 15.30 – w Kinie Apollo, przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny Teatru Capitol pt. ,,Kiedy kota nie ma”. To brytyjska komedia sytuacyjna, o dwóch angielskich małżeństwach z 20-letnim stażem. Spektakl może nabrać zawrotnego tempa i wymknąć się spod kontroli. Reżyseria Andrzej Rozhin. Ceny biletów od 139 zł.

godz. 16.00 – w Teatrze Nowym, na Scenie nowej przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. ,,Osiecka dla dziecka Repete Pepete Pstryk”. Agnieszka Osiecka była mistrzynią rymów, skojarzeń, „brzęczących wyrazów” oraz niecodziennych pytań. Spektakl muzyczny stworzono na podstawie piosenek poetki. Ceny biletów od 50 zł.

Sobota, wieczór

godz. 17.30 – w Auli Artis (Collegium Da Vinci), przy ulicy Kutrzeby 10 wystąpi Kabaret Hrabi z nowym programem pt. ,,Pociechy”. Spektakl przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży (od 12 roku życia). Opowie nam o pociechach, ich opiekunach oraz nauczycielach. Bilety dostępne są w cenie 100 do 120 zł.

godz. 19 – w CK Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się w piątek i sobotę – OBECNOŚĆ: „Thank You Very Much” – Claire Cunningham (National Theatre of Scotland i Manchester International Festival). Światowej sławy szkocka choreografka Claire Cunningham wraz z zespołem czołowych artystów i artystek z niepełnosprawnością zapraszają na niezapomniany wieczór, podczas którego odkryją przed widzami oraz widzkami olśniewający i tajemniczy świat tribute artist, czyli artystów składających hołd wielkim postaciom sceny. Bilety 30-40 zł.

godz. 20.00 – w Sali Ziemi na MTP przy ulicy Głogowskiej 14, odbędzie się Polska Noc Kabaretowa. Swoje siły połączyły najwybitniejsze kabaretowe zespoły. Wystąpią: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Paranienormalni, Kabaret K2, Szymon Łątkowski, Kabaret Smile. Bilety od 150 do 300 zł.

Niedziela, 15 października

godz. 11.00 – W Estradzie Poznańskiej przy ulicy Masztalarskiej 8 odbędzie się interaktywny koncert ,,Grajmy w zielone – koncertowo”. Głównym jego celem jest nauczenie dzieci poprzez piosenki ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, oszczędzanie wody, życie w stylu zero waste, czy segregowanie śmieci. Cena biletu to 30 zł.

godz. 12.00 – w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy al. Marcinkowskiego 9 odbędzie się oprowadzenie dla osób z niepełnosprawnością wzroku po wystawie ,,O dzieleniu”. Celem wystawy jest prezentacja dzieł sztuki współczesnej oraz tych XIX w., które z dzisiejszej perspektywy również mogą być przypisane do nurtu border art. Ceny biletów od 13 do 20 zł.

godz. 13.30 – w CK Zamek przy ul. Święty Marcin 80/83 odbędzie się rodzinne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem. To idealna okazja, aby wybrać się tam z rodziną. Miejsce to kryje wiele ciekawych zakamarków wartych zobaczenia. To jedna z najważniejszych i najpiękniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. Bilety w cenie 12/15 zł.

godz. 16.00 – w Kinie Teatru Apollo, przy ul. Franciszka Ratajczaka 18, odbędzie się spektakl gościnny pt. ,,Prezent Urodzinowy”. To znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji, w reżyserii Jerzego Bończaka. Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch apartamentach, pomiędzy którymi znajdują się drzwi. Bilety w cenie 139/149 zł.

godz. 18.00 – w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert w ramach świętowania jubileuszu 55.-lecia Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Dokładnie 55 lat temu, w 1968 roku Agnieszka Duczmal założyła swoją autorską Orkiestrę, koncertując z nią po całym świecie. Bilety w cenie od 60 do 80 zł.

godz. 19.00 – w klubie 2Progi, przy al. Niepodległości 36 odbędzie się koncert zespołu Villagers of Ioannina City. Zespół pochodzi z Ioanniny w Grecji i został założony w 2007 roku. W utworach VIC przeważa post, stoner i psychodeliczny rock ze sporą dawką greckiej muzyki ludowej z regionu Epiru. Bilety w cenie 89 zł.

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl