Kajakiem z Poznania aż do Bałtyku. Płyną, aby wesprzeć szczytny cel

Trzech kajakarzy z Poznania wyruszyło wczoraj w niezwykłą podróż. Ich cel? Przepłynąć 500 kilometrów rzekami w kierunku morza. W ten sposób chcą wesprzeć szczytną inicjatywę.

Wyprawy kajakowe Poznań

W niedzielę, 5 maja trzech kajakarzy z Poznania wyruszyło rzekami w kierunku Morza Bałtyckiego. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na rosnący problem samotności wśród osób starszych oraz zebrać fundusze, które pozwolą zorganizować jednodniowe wycieczki dla podopiecznych stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. To jednodniowy wyjazdy, podczas których osoby starsze mają okazję cieszyć się wakacyjną atmosferą w towarzystwie wolontariuszy oraz innych podopiecznych stowarzyszenia.

Kajakarze podkreślają, że choć wydaje nam się, że dbamy o naszych bliskich, życie często toczy się w zawrotnym tempie. Przez to starsze osoby często pozostają w cieniu naszej uwagi. Samotność i izolacja społeczna to problemy, które dotykają coraz większej liczby seniorów. Wiele osób starszych czuje się zapomnianych przez swoje rodziny, które są zbyt zajęte pracą i codziennymi obowiązkami.

Ta wyprawa to symboliczne przypomnienie, że warto się zatrzymać i zastanowić nad tym, jak możemy pomóc osobom starszym w naszych społecznościach. Kajakarze chcą pokazać, że choć każdy z nas ma swoje codzienne troski i zadania, możemy znaleźć czas, by zaangażować się w życie seniorów i okazać im trochę ciepła i uwagi.

Plan kajakarzy

Plan kajakarzy jest prosty, ale ambitny. Każdego dnia chcą pokonywać przynajmniej 80 kilometrów, aby ostatecznie dotrzeć do Morza Bałtyckiego. Ich podróż rozpoczęła się od dopłynięcia do Kostrzyna. Stamtąd ruszą zachodnim kanałem Odry w kierunku Szczecina, największego miasta na trasie. Ostatni odcinek biegnie rzeką Dziwną, prowadząc kajakarzy do Dziwnowa, gdzie wypłyną na morze.

Czytaj także: Polka po raz drugi wygrywa Wings for Life World Run w kategorii kobiet

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl