Polka po raz drugi wygrywa Wings for Life World Run w kategorii kobiet

Dominika Stelmach po raz drugi w karierze wygrała globalny bieg kobiet. Biegnący w Poznaniu Dariusz Nożyński w globalnym rankingu był 8.

Dominika Stelmach po raz drugi w karierze wygrała globalny bieg kobiet. Ostatni raz zrobiła to w 2017 roku. Tym razem przebiegła 55 kilometrów i dzięki takiemu wynikowi była najlepszą kobietą w polskiej edycji ale także zwyciężyła w globalnym biegu. Zrobiła to ze znakomitym wynikiem – poniżej 4 minut na kilometr. Druga wśród pań Chorwatka Natasa Sustić wedle oficjalnych wyników wytrzymała 51,5 km.

W Poznaniu najdalej pobiegł Dariusz Nożyński. Adam Małysz w pościgowym aucie dopadł go na dopiero 63,2 km. Dzięki temu wynikowi Polak został sklasyfikowany na 8 pozycji w globalnym rankingu.

Najdalej na świecie pobiegł Japończyk Tomoya Watanabe. W kraju kwitnącej wiśni, przebiegł imponujące 70,09 km. To nowy rekord świata Wings for Life World Run. Drugi w stawce Francuz Guillaume Ruel biegnący w Wiedniu, został złapany przez samochód pościgowy na 68,1 km.

Dotychczasowy rekord globu należał do Brytyjczyka Michaela Taylora, który w 2020 roku uciekał przed samochodem pościgowym przez 69,9 km.

czytaj także: Nietypowe wydarzenie na poznańskich ulicach. Biegną aby pomagać. Goni ich sam Adam Małysz [ZDJĘCIA]

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl