Już w ten weekend w Poznaniu powitają wiosnę na rowerach

Spokojnym tempem przejadą ozdobionymi rowerami, by aktywnie powitać wiosnę w Poznaniu. Trasa łącznie będzie liczyć 6 kilometrów. Jednocześnie będzie to świetna okazja, by oznakować swój rower.

PRZEJAZD ROWERAMI

W tę niedzielę Rowerowy Poznań organizuje jedno z wydarzeń w ramach 30. jubileuszu powstania organizacji. O godzinie 12:00 wszyscy chętni wyruszą na wspólny przejazd rowerami, by w aktywny sposób powitać wiosnę. Początek trasy zaplanowany jest w parku Sołackim przed Portem Sołacz, a koniec przy moście Jordana.

KOLOROWO

Organizatorzy zachęcają, by ozdobić swoje rowery. Można to zrobić samodzielnie w domu lub razem z innymi uczestnikami przed przejazdem. Członkowie organizacji zapewniają podstawowe materiały takie jak wstążki czy bibuły oraz nożyczki, ale zachęcają również do zabrania swoich ozdób. Dołączyć do nich będzie można już od godziny 11:00 do 11:45.

ROZRYWKA DLA KAŻDEGO

Trasa będzie liczyć 6 kilometrów. Organizatorzy tłumaczą, że tempo będzie spokojne, tak aby dostosować się do możliwości i doświadczenia osób w każdym wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jednocześnie tego dnia policjanci będą czekać na chętnych w amfiteatrze Bramy Poznania w godzinach od 12:00 do 16:00, by umożliwić poznaniakom oznakowanie rowerów.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl