Juwenalia Poznań 2024. Znamy pełny line-up. Od rapu po rock

Juwenalia 2024 w Poznaniu mają już ustaloną datę. Impreza odbędzie się w dniach 23-25 maja w Parku im. Jana Pawła II na Wildzie. To największy festiwal Kultury Studenckiej i Akademickiej w regionie. Poznaliśmy pełen line-up.

W tym roku skład jest naprawdę zróżnicowany, dostosowany pod różne gusta i grupy odbiorców. W czwartek, 23 maja na scenie zagości duet hip-hopowy „PRO8L3M” (czyt. problem). Ich album „PROXL3M” pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Organizatorzy podkreślają, że muzyka wykonawców to nie tylko utwory, lecz także głęboka opowieść o społeczeństwie.

„Topowy polski dueat, którego albumy zyskały uznanie zarówno wśród krytyków, jak i fanów rogrzeje scenę! Utworów z ich płyt: „Art brut”, „Ground Zero”, „Widmo” i „ProXleM” nie da się nie znać!” – ogłosili twórcy Juwenalii w Poznaniu.

Kolejnego dnia, czyli 24 maja, w piątek publiczność będzie mogła delektować się koncertem Darii Zawiałow. Wokalistka słynie z niezwykłego zaangażowania i energetycznego wykonania utworów muzycznych na scenie. Jej ostatni album pt. „Dziewczyna Pop” spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów.

„Artystka o niesamowitym głosie i charyzmie, znana z takich utworów jak “Hej hej!”,“FIFI HOLLYWOOD”, “Z Tobą na chacie” wystąpi na Juwenaliach Poznań, na których odbędzie się uczta dla fanów jej twórczości” – zapowiadają organizatorzy.

Trzeciego dnia, 25 maja na scenę wyjdzie legendarny „Kult”. Muzyczna podróż zespołu trwa nieprzerwanie już prawie 40 lat. Zespół utrzymuje aktywność i ciągłość artystyczną na przestrzeni dekad, zdobywając serca nowych fanów na całym świecie.

„Utwory, takie jak „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do An”, „Krew Boga” czy „Polska”, zdobyły serca polskich słuchaczy, stając się stałymi gośćmi na listach przebojów zdobyły serca polskich słuchaczy. Nie ma się nad czym zastanawiać, musicie bawić się z nami pod Sceną Główną” – napisali organizatorzy Juwenalii w Poznaniu.

Cena biletów

Bilet normalny kosztuje 89 zł (za dzień), studencki 69 zł (za dzień).

Organizatorzy apelują też o śledzenie mediów społecznościowych, gdzie będą ogłaszane wszelkie nowości dotyczące imprezy.

W zeszłym roku na Juwenaliach Poznań 2023 wystąpili: Vito Bambino, Krzysztof Zalewski i raper Oki.

Czytaj też: Poznań też ma koncerty gwiazd. Avatar, znana kapela metalowa ze Szwecji wystąpi w Poznaniu [DATA / BILETY]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl