Jeszcze można głosować na sportowca roku. Nominowana związana z Poznaniem kajakarka

Do 6 stycznia do 16:00 można głosować w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku. Wśród nominowanych znaleźli się sportowcy związani z Wielkopolską oraz poznańską Akademią Wychowania Fizycznego.

WYŚMIENITE KAJAKARKI

Mowa o zespole kajakarek złożonym z Adrianny Kąkol, Dominiki Putto, Karoliny Nai oraz Anny Puławskiej. Karolina Naja to reprezentantka KS Posnania oraz zeszłoroczna laureatka Nagrody Sportowej Miasta Poznania. Wraz z Anną Puławską podczas mistrzostw Europy w Monachium w wyścigu na 500 metrów osiągnęły czas 1:41.418, który zapewnił im złoty medal. Polski zostawiły za plecami Belgijki i Niemki.

OBSYPANE MEDALAMI

Duet wyśmienicie zaprezentował się również podczas mistrzostw świata, które odbyły się w kanadyjskim mieście Halifax. Tam Naja i Puławska o 0,40 sekundy wyprzedziły Niemki oraz o 2,77 sekundy Belgijki. Razem z Kąkol i Putto triumfowały także podczas tych zawodów w czwórkach. Wspólnie zdobyły również tytuł mistrzyń Europy.

KAPITAN KADRY

W plebiscycie głosować można również na sportowca urodzonego w Wielkopolsce. Mowa o pochodzącym z Ostrowa Wielkopolskiego Mateuszu Ponitce. Jest on kapitanem i liderem reprezentacji Polski w koszykówce. Wraz z kadrą dostał się do półfinału mistrzostw Europy. W meczu ze Słowenią zaliczył pierwsze w swojej karierze triple-double. Później przeniósł się do słynnego Panathinaikosu Ateny, gdzie szybko stał się jednym z czołowych graczy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl