Przejechał na czerwonym i prawie potrącił pieszych. Grozi mu 30 tys. zł grzywny. Nagranie

Nie powstrzymało go czerwone światło ani ludzie, którzy korzystali z przejścia dla pieszych. Młoda kierowca opla jak gdyby nigdy nic wjechał na pasy i prawie spowodował wypadek. Teraz grozi mu ogromna kara. O wszystkim zadecyduje sąd.

TO BYŁ CUD?

Jak przyznają policjanci ze Środy Wielkopolskiej, to, że 30 grudnia nie doszło do wypadku, można nazwać cudem. Do zdarzenia doszło na ulicy Poselskiej. Kierowca opla vectry zignorował nie tylko czerwone światło, ale także znajdujących się na przejściu dla pieszych rowerzystę i kobietę z zakupami. Wszystko nagrała kamera samochodowa pojazdu jadącego z naprzeciwka.

O tym, że w piątek 30 grudnia 2022 roku nie doszło do wypadku, można traktować w kategorii cudu. Sami zobaczcie na ile niebezpieczna była sytuacja na ulicy Poselskiej w Środzie Wlkp. Kierowca opla vectry zignorował nie tylko czerwone światło ale przede wszystkim znajdujących się na pasach ludzi! Każdy może zobaczyć na ile zdarzenie była groźna, ponieważ sytuację nagrała kamerka z innego auta.Policjanci ustalili właściciela auta, który wyjaśnił, że autem jechał jego 23-letni syn. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia. Okazało się również, że mieszkaniec średzkiej gminy wsiadł za kółko nie mając nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.Za te wykroczenia taryfikator przewiduje 30 punktów karnych i 3 tysiące mandatu. Jednak z uwagi na zagrożenie jakie spowodował kierowca opla mundurowi podjęli decyzję o skierowaniu tej sprawy do sądu. To on rozstrzygnie na jaką karę zasłużył 23-latek. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat oraz kara pieniężna do 30 tysięcy złotych.

Opublikowany przez Policja Środa Wielkopolska Czwartek, 5 stycznia 2023

SYN WŁAŚCICIELA

Dzięki niemu funkcjonariusze byli w stanie ustalić właściciela auta. Jak się okazało, tego dnia jeździł nim jego 23-letni syn. Młody mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzuty za niedostosowanie się do przepisów. Co więcej, 23-latek wsiadł za kółko, nigdy nie mając prawa jazdy. Teraz czeka go ogromna kara.

SĄD ROZSTRZYGNIE

Według nowego taryfikatora za popełnione wykroczenia grozi mu 30 punktów karnych i 3 tysiące złotych mandatu. Policjanci podjęli jednak decyzję o skierowaniu sprawy do sądu, z uwagi na zagrożenie, jakie spowodował młody kierowca. To on rozstrzygnie, na jaką karę zasłużył mężczyzna. Grozi mu do 3 lat zakazu kierowania pojazdami oraz grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl