Jest lepiej. Poprawia się stan zdrowia noworodka urodzonego po ataku nożownika

Noworodek oddycha już niemal w pełni samodzielnie, nie wymaga respiratora. Jego nerki, serce, układ pokarmowy pracują prawidłowo. Stan matki lekarze określają jako bardzo dobry. Matka od wczoraj jest przy dziecku. 

Nie potrzebuje już respiratora, jego czynności oddechowe są już tylko wspierane. Nie wymaga tlenu, gdyż oddycha powietrzem atmosferycznym. Serce i nerki pracują bez leków, oddaje prawidłowo stolec. Rana na skórze goi się dobrze. Wciąż jeszcze wydobywa się trochę krwi z opłucnej, która została uszkodzona i do której jest podłączony drenaż – powiedziała cytowana przez „Głos Wielkopolski” kierownik oddziału neonatologii ostrowskiego szpitala dr n. med. Katarzyna Bierła.

Stan 25-letniej matki jest już dobry. Kobieta od środy jest w tym samym szpitalu, co jej dziecko. Kierownik ostrowskiej ginekologii i położnictwa Tomasz Gostomczyk poinformował, że u kobiety pojawiła się laktacja, więc będzie ona mogła karmić dziecko piersią.

Przypomnijmy, że były partner 25-latki wtargnął w nocy do jej domu w Cerekwicy Starej, zabił nożem rodziców, ciężko poranił ją oraz jej dziecko, zaatakował też dorosłą siostrę kobiety. Prawdopodobnie chciał zemścić się na rodzinie.  Grozi mu dożywocie.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl