3 miliardy złotych na inwestycje. Poznań w budowie

Łącznie, w najbliższych 5 latach Poznań przeznaczy na inwestycje ponad 3 miliardy złotych: 800 mln w 2019, 600 mln zł w 2020, 470 mln zł w 2021 i 300 mln w 2022.

Najwięcej pieniędzy – bo ok. 950 mln zł – Miasto zainwestuje w rozwój Poznania w roku bieżącym. Jedną z największych inwestycji będzie budowa długo oczekiwanego tramwaju na Naramowice, która rozpocznie się jesienią. Także na 2018 zaplanowano początek przebudowy i rozbudowy torowiska na tzw. górnym tarasie Rataj. Ruszą również prace torowo-sieciowe na Wildzie oraz konieczny remont mostu Lecha. Trwa kompleksowa modernizacja ul. Św. Marcin w ramach Projektu Centrum, która zakończy się na początku przyszłego roku, ale być może jeszcze w tym poznaniacy będą mogli zobaczyć efekty zmian na tej ulicy. W kolejnych etapach powstanie m.in. nowe torowisko na ul. Ratajczaka.

fot. UMP – projekt przebudowanej ul. św. Marcin

Inwestycje nie ograniczają się tylko granic miasta.  W ramach współpracy z gminą Komorniki przebudowany zostanie przejazd w ciągu ul. Grunwaldzkiej, gdzie powstanie tunel pod torami kolejowymi, który wyeliminuje korki przed przejazdem. W granicach gminy Czerwonak z kolei przebudowana zostanie droga wojewódzka nr 196 – od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni  Ścieków.

Miliony złotych Miasto wyda na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na Umultowie, modernizacje i termomodernizacje szkół oraz przedszkoli, rozwój dzieci i młodzieży w ramach programów „Gimnazjalista z pasją”

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl