Jaśkowiak odpowiada na zaczepkę dziennikarza: „Urwałbym Czarnkowi głowę”. Czarnek nieco przestraszony

Prezydent Poznania rzucił wyzwanie Przemysławowi Czarnkowi. Samorządowiec wszedł w bezpośredni konflikt z ministrem edukacji po jego wypowiedzi na temat ogrzewania szkół. Polityk z rządu groził, że jego resort będzie przejmować zarząd nad placówkami, jeśli te nie będą dostatecznie dogrzane, a potem oskarżył samorządowców, imiennie Rafała Trzaskowskiego i Jacka Jaśkowiaka, że rozkradają publiczne pieniądze, dlatego nie ma ich na ogrzewanie,

 

JAŚKOWIAK CHCE ROZWIĄZAĆ SPRAWĘ W RINGU?

Jacek Jaśkowiak wczoraj wieczorem wystąpił na antenie Polsatu News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim wrócił temat ogrzewania szkół i słów ministra o wprowadzaniu zarządu komisarycznego w szkołach. Prowadzący przytoczył również wypowiedź szefa resortu edukacji skierowaną wprost do Jacka Jaśkowiaka i Rafała Trzaskowskiego, w których stwierdza, że gdyby samorządowcy nie rozkradali pieniędzy to mieliby ich wystarczająco dużo na zakup energii i prądu.

hotel dla psów w Poznaniu

Prezydent Poznania stwierdził, że słowa ministra są skandaliczne i rozważa skierowanie sprawy do sądu. Prowadzący rozmowę zaproponował Jaśkowiakowi pojedynek z ministrem – samorządowiec nie odmówił.

Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać jaki on jest utyty i gruby. Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. – stwierdził Jaśkowiak.

Polityk zaznaczył też, że jest znacznie starszy od ministra, ale i tak jest pewien zwycięstwa. Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że jest gotów zmierzyć się z członkiem rządu zarówno w studiu jak i na ringu.

MINISTER EDUKACJI I NAUKI NIE PODJĄŁ RĘKAWICY

Przemysław Czarnek skomentował propozycję Jacka Jaśkowiaka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Minister we wpisie stwierdził, że nie odniesie się do słów Jaśkowiaka w adekwatny sposób ze względu na swoje wychowanie. Jego zdaniem, swoimi wpisami udało mu się nakłonić samorządy, by jednak ogrzewały szkoły.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl