Jacek Jaśkowiak komentuje najnowszą groźbę ministra Czarnka: „To jest skandal”

Jacek Jaśkowiak skomentował sobotnią deklarację ministra Czarnka. Samorządowiec, słowa członka rządu, nazywa skandalem. Szef resortu edukacji chciałby przejmować zarząd nad szkołami, w których samorządy będą obniżać temperaturę by przejść na nauczanie zdalne.

MINISTER CZARNEK ZNÓW SZOKUJE

Minister edukacji i nauki po raz kolejny wywołał zamieszanie w opinii publicznej po sobotniej deklaracji, że jeśli samorządy będą z premedytacją obniżać temperatury w budynkach szkolnych by móc przejść na nauczanie zdalne, to ministerstwo będzie próbowało przejmować zarząd nad placówkami za pośrednictwem komisarzy. To rozwiązanie zarezerwowane na specjalne sytuacje, kiedy władze szkoły nie wywiązują się ze swoich obowiązków i trzeba przejąć nad nią zarządzanie.

SAMORZĄDOWCY SĄ ZBULWERSOWANI GROŹBĄ

Słowa ministra zbulwersowały część samorządowców w kraju. Krytycznie o pomyśle wypowiadali się szczególnie włodarze, którzy wywodzą się z partii opozycyjnych. Jacek Jaśkowiak, który jest członkiem PO, przyrównał zapowiedź ministra do grożenia rodzicom odbieraniem ich dzieci, jeśli w domach będzie za zimno. Zdaniem prezydenta Poznania, to skandaliczny pomysł.

Za chwilę zacznie straszyć rodziców, że jak nie zapewnią dzieciom odpowiedniej temperatury w mieszkaniach to będzie ich pozbawiał praw rodzicielskich. To jest skandal. – komentował prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak w wypowiedzi dla Polsatu.

Pomimo kryzysu energetycznego i podwyżek cen energii, władze Poznania deklarują, że ogrzewanie szkół, szpitali i innych budynków użyteczności społecznej będzie dla miasta priorytetem. Równocześnie samorządy zaznaczają, że to działania rządu, którego członkiem jest minister Czarnek, mają największy ze wszystkich wpływ na koszty energii.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl