Klaudia Wojtkowiak podpisała kontrakt z Lechem

Klaudia Wojtkowiak we wtorek po południu podpisała profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań UAM. Umowa pomocniczki obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

To trzecia zawodniczka Kolejorza, która podpisała z klubem profesjonalny kontrakt. Wcześniej umowami – również do 30 czerwca 2024 roku – z niebiesko-białymi związały się dwie stoperki Maja Kuleczka oraz Zuzanna Sawicka. Z kolei Wojtkowiak to ofensywnie usposobiona piłkarka grająca w środku pola.

– Wiele razy powtarzamy, że najważniejszym celem naszej sekcji jest jej nieustanny rozwój. I tutaj ma mamy kolejny taki przykład, bo właśnie podpisujemy trzeci profesjonalny kontrakt. Cieszymy się, że kolejna zawodniczka zostaje z nami na dłużej –  mówi Tomasz Mendry, koordynator ds. piłki nożnej kobiet. – Klaudia jest ważną postacią naszego zespołu, pomogła w awansie do wyższej ligi, obecny sezon również może zaliczyć do udanych. Liczymy, że jej rozwój cały czas będzie przebiegał w odpowiednim tempie – dodaje.

hotel dla psów w Poznaniu

Wojtkowiak w przeszłości grała w takim zespołach jak GKS Dopiewo, UKS SMS Łódź czy KU AZS UAM Poznań. Pomocniczka w poprzednich rozgrywkach opuściła tylko jedno spotkanie, natomiast w tym sezonie dwukrotnie trafiała do siatki rywalek. 18-latka strzelała gole w meczach z UKS Loczki Wyszków (4:0) oraz Pragą Warszawa (15:0).

– Jest to dla mnie duże wyróżnienie będąc jedną z trzech dziewczyn, które podpisały kontrakt z tak wielkim klubem. Cieszę się, że mogę związać się umową z Lechem Poznań i mam nadzieję, że to właśnie z tym klubem awansuję do Ekstraligi. Teraz jednak skupiam się na najbliższych meczach, dobrze idzie nam w drugiej lidze i pierwsze miejsce jest jak najbardziej w naszym zasięgu, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki – stwierdza Klaudia Wojtkowiak.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl