Miejski Sylwester z fajerwerkami

Jak podaje Gazeta Wyborcza, miejski Sylwester będzie z fajerwerkami, choć ankietowani poznaniacy w 51% powiedzieli, że nie chcą wystrzałów. 

Po raz pierwszy w historii miasta urzędnicy zapytali mieszkańców, czy miejski Sylwester powinien być z fajerwerkami. Estrada Poznańska, która imprezę organizuje, przeprowadziła telefoniczną ankietę, w której pytała poznaniaków, czy podczas Sylwestra organizowanego przez miasto powinien być pokaz fajerwerków. Ankieterzy korzystali z bazy kontaktów, która powstaje przy okazji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Bo każdy, kto zagłosuje w PBO, może dobrowolnie podać swój numer telefonu i zgodzić się na udział w ewentualnych badaniach, które organizuje miasto.

W badaniu wzięło udział 500 osób. Wyniki prezentują się następująco:
zdecydowanie nie – 32 %
raczej nie – 19 %
trochę tak, trochę nie – 4 %
zdecydowanie tak – 24 %
raczej tak – 21 %
trochę tak, trochę nie – 4 %
zdecydowanie tak – 24 %
raczej tak – 21 %

Jak mówi Gazecie Wyborczej Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej — ponieważ nie osiągnięto zakładanego przez nas minimum poparcia 60 proc. dla którejś z możliwości, …. dlatego po naradzie zdecydowaliśmy, że po raz kolejny zaprosimy poznaniaków na bezpieczny, przeprowadzony przez profesjonalistów, krótki pokaz atestowanych fajerwerków. 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl