Materiał partnera

Poznań – wydarzenia: Jakie atrakcje spotkają nas w drugi weekend września? Lotny Festiwal Piwa zagości w Poznaniu już 8-11 września!

Poznań – wydarzenia: Wielkimi krokami zbliża się Lotny Festiwal Piwa w Poznaniu. Tego wydarzenia nie można przegapić! Będzie to prawdziwe święto piwa, muzyki i jedzenia. W tym roku na festiwalowej mapie Lotnego znalazł się również Poznań. Datę 8-11 września warto zaznaczyć grubą kreską w kalendarzu. Trzydniowy festiwal odbędzie się w Koszarach Kultury.

POZNAŃ WYDARZENIA

To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicą piwowarstwa.

Rzemieślnicze browary i food trucki

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów, na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której wystąpią wyjątkowi artyści, ale również eksperci, którzy opowiedzą m. in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.

Degustacje i konkursy

To jednak nie wszystko. Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku Tutaj

W Poznaniu pojawią się wystawcy z różnych części kraju. Piwowarzy początkujący, doświadczeni, browary rodzinne czy miejskie, oferta będzie niezwykle bogata. India Pale Ale, różnorodne piwa owocowe.

fot. źródło : materiały prasowe partnera

Pokazy warzenia piwa, koncert i impreza

To nie wszystko! Oprócz możliwości spróbowania rzemieślniczego piwa w trakcie Festiwalu wpaść będzie można także na Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w piątek od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach.

fot. źródło : materiały prasowe partnera

Miejsce, w którym warto być

2. Poznański Lotny Festiwal Piwa jest okazją na odkrycie nowych smaków, poszerzenia wiedzy na temat rzemieślniczego piwa czy muzycznych przeżyć podczas koncertów na żywo. To i wiele więcej gwarantują organizatorzy – Craft Event oraz Klub Piwny. Warto się tam wybrać!

Kiedy: 8-11 września
Gdzie: Koszary Kultury, Poznań

Godziny otwarcia:

Czwartek (8 września): 15:00-22:00

Piątek (9 września): 15:00-22:00

Sobota (10 września): 12:00-22:00

Niedziela (11 września): 12:00-20:00

Na wydarzenie zaprasza miasto Poznań, firma Craft Event oraz członkowie Piwnego Klubu. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Tutaj

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl