Jak pojadą tramwaje w październiku?

Od 1 października Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w kursowaniu tramwajów, dotyczą sześciu linii. Dwie z nich znikną zupełnie w tym miesiącu

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Remonty, które trwają w centrum miasta znacznie utrudniają komunikację mieszkańcom. Problemy mają zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Dodatkowo, ponieważ władze nie mogą zupełnie zamknąć ulic, muszą prowadzać częste zmiany w organizacji ruchu, a te wpływają na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Dokładamy w związku z tym starań, aby minimalizować skalę niedogodności dla pasażerów i wykorzystujemy każdą okazję, żeby ułatwiać podróżnym przemieszczanie się po mieście. – deklaruje Jan Gosiewski, dyrektor ZTM w Poznaniu.

INACZEJ POJEDZIEMY SZEŚCIOMA LINIAMI

Od początku października ZTM wprowadziło zmiany, które dotyczą sześciu linii. Pierwsza z nich to wydłużenie trasy tymczasowego tramwaju numer 98. Pojazdy dotychczas poruszały się pomiędzy rondem Starołęka a placem Wielkopolskim od początku tego miesiąca można dojechać nimi z pętli Zawady na plac Cyryla Ratajskiego.

Zmieni się także trasa linii numer 12. Tramwaj ze Starołęki zamiast na Grunwald pojedzie na pętlę przy ulicy Połabskiej na Winogradach. Równocześnie ZTM zawiesza kursowanie linii numer 4, która kursowała pomiędzy tą pętlą a Ogrodami.

8 ZNIKA, 6 i 13 POJADĄ CZĘŚCIEJ

Kolejną zawieszoną linią będzie tramwaj numer 8. Kursy odbywały się na tej trasie pomiędzy Starołęką a Miłostowem. W zamian anulowanego połączenia zostanie zwiększona częstotliwość 6 oraz 13, które pojadą teraz nawet dwa razy częściej.

„Szóstka” co drugi kurs będzie kończyć na pętli Budziszyńska a nie na Junikowie, jak wszystkie dotychczas. „Trzynastka” będzie przyjeżdżać co pięć minut w najbardziej ruchliwych godzinach w dni robocze.

Schemat komunikacji tramwajowej na październik można znaleźć na stronie ZTM.

 

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl