Jak otrzymać unikatową tablicę rejestracyjną?

Coraz większa liczba osób pragnie personalizować swoje tablice rejestracyjne. Jednak aby stworzyć unikatową nazwę na takiej tablicy, trzeba spełnić określone kryteria.

Indywidualne tablice rejestracyjne

Coraz więcej osób chce mieć wyjątkowe tablice rejestracyjne, które wyróżniają ich pojazdy na drodze. Warto jednak pamiętać, że każdej nazwy w połączeniu z wybranym wyróżnikiem województwa można użyć tylko raz. Dlatego też uzyskanie takiej tablicy wymaga spełnienia określonych kryteriów i formalności.

Na samym początku istotne jest zweryfikowanie, czy wybrana nazwa nie została już użyta. Można to sprawdzić poprzez przeglądarkę na stronie poznan.pl. Jednakże należy pamiętać, że przyznanie wyróżnika wiąże się z równoczesną rejestracją lub przerejestrowaniem pojazdu.

Unikatowe tablice rejestracyjne są coraz bardziej popularne/ fot. wpoznnaiu.pl

Jeśli wybrana kombinacja jest dostępna, następnym krokiem będzie złożenie wniosku o rejestrację lub przerejestrowanie pojazdu. Wszelkie dokumenty oraz szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. Wniosek należy wypełnić, wydrukować i podpisać. Formularz można także otrzymać bezpośrednio w urzędzie.

Mieszkańcy Poznania oraz firmy z siedzibą w tym mieście mogą zrealizować wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP. Mieści się on przy ul. Gronowej 22A oraz ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404. W celu umówienia się na wizytę można skorzystać z usług internetowych lub skontaktować się telefonicznie z Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44.

Urząd informuje o gotowych tablicach poprzez wysłanie wiadomości SMS lub e-maila na podany numer telefonu lub adres e-mail, które wnioskodawcy podali w formularzu.

Czytaj także: Nowość na poznańskich ulicach. Kierowcy muszą uważać

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl