Jackowskiego nieprzejezdna. Rozpoczął się remont

Nowe chodniki i jezdnia, więcej zieleni, ławki, zaczął się remont ulicy Jackowskiego na Jeżycach w Poznaniu. Od dziś ulica przy starostwie powiatowym, jest częściowo nieprzejezdna.

Podczas trwania prac kierowcy będą musieli przygotować się na zmianę organizacji ruchu, która obejmie m.in. wprowadzenie objazdów oraz zakaz parkowania na ulicy. Remont ulicy został podzielony na cztery etapy:

Etap I (23.04-29.06.2019 r.): od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka,

Etap II (30.06-14.07.2019 r.): skrzyżowanie ul. Jackowskiego z ul. Wawrzyniaka,

Etap III (15.07-27.09.2019 r.): od skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka do zjazdu do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego,

Etap IV (28.09-27.10.2019 r.): odzjazdu do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego.

Na ulicy zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Pojawi się więcej zieleni – 9 nowych drzew, ponad 500 krzewów i aż 2000 bylin. Nie zabraknie również ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci. Wszystko po to, by poprawić jakość przestrzeni, w której poruszają się piesi, rowerzyści i kierowcy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i uspokoić ruch, na ul. Jackowskiego prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. Skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka i z ul. Polną zostaną wyniesione i pojawi się kontraruch rowerowy.

Sposób parkowania zmieni się z ukośnego na równoległy. To uwolni chodniki od samochodów oraz zapewni pieszym bezpieczną przestrzeń do poruszania się. Taki sposób parkowania zabezpieczy również chodniki przed zniszczeniem.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl