Jacek Sasin przyjedzie do Poznania. Politycy z PiS objadą Polskę, aby krytykować nowy rząd

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński ogłosił, że w nadchodzący weekend liderzy partii objadą praktycznie wszystkie województwa w Polsce. Podkreślił, że tematem będzie obecna władza, która jego zdaniem „nie dotrzymuje obietnic wyborczych, łamiąc jednocześnie konstytucję kraju”.

W trakcie piątkowej konferencji prasowej prezes PiS ogłosił, że nadchodzący weekend będzie intensywny dla liderów partii. Kaczyński zaznaczył, że planuje objechać niemal wszystkie województwa w kraju. Zapowiedział szeroką kampanię informacyjną, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, że „aktualna władza nie dotrzymuje swoich obietnic”.

Prezes PiS wyraził zaniepokojenie „łamaniem konstytucji i praworządności w Polsce”. Jego zdaniem organy państwa, w tym prokuratura są przejmowane w sposób siłowy, co stanowi naruszenie zasad demokratycznych. Kaczyński podkreślił, że „mamy do czynienia z podwójną grą”, gdzie w Polsce obywatelom przekazuje się jedno, a w Brukseli coś zupełnie innego.

Lider PiS stwierdził, że obecna władza realizuje „niemiecki dyktat” i zmierza w kierunku utraty suwerenności kraju. Zdaniem Kaczyńskiego, Polacy są wprowadzani w błąd, a Polska ustępuje pod presją zagranicznych interesów.

Kampania informacyjna i spotkania z mieszkańcami

Jarosław Kaczyński ogłosił plany przeprowadzenia szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej, której założeniem będzie informowanie społeczeństwa o rzekomych zaniedbaniach i błędach aktualnej władzy. Lider partii zaznaczył, że będzie to jedynie początek działań mających wpływ na zbliżające się wybory samorządowe.

Liderzy PiS zaplanowali odwiedziny w różnych regionach Polski. Prezes Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami Lublina w sobotę, a w niedzielę odwiedzi Kielce. W Polskę wyruszą też inni prominentni członkowie partii:

  • Beata Szydło (sob. Kraków, ndz. Rzeszów),
  • Mateusz Morawiecki (sob. Katowice i Łódź, ndz. Gdańsk),
  • Mariusz Błaszczak (sob. Białystok i Olsztyn, ndz. Bydgoszcz),
  • Przemysław Czarnek (sob. Siedlce, ndz. Opole i Wrocław),
  • Jacek Sasin z kolei w niedzielę przyjedzie do Poznania.

Czytaj też: Protest na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim w Wielkopolsce. Mocne hasła

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl