Kibice Kolejorza są lepsi od Legii Warszawa. Ranking Ultras World

Ultras World co roku publikuje ranking najlepszych kibicowskich grup w klubach piłkarskich. Chociaż żaden polski zespół nie znalazł się w tym roku na podium, wśród ekip wyróżniono Lech Poznań i Legię Warszawa.

Lech wyprzedził Legię 

Jak informuje portal transfery.info, w zeszłym roku tegoroczne zestawienie najlepszych grup kibicowskich, było wyjątkowo korzystne dla Legii Warszawa. Grupa kibiców zajęła bowiem pierwsze miejsce, a fani zostali nagrodzeni w ten sposób już czwarty raz w historii. Wcześniej podobny tytuł uzyskali w 2013, 2016 i 2017. W tym roku zajęli dopiero 7 lokatę, a wyprzedził ich… Lech Poznań.

Kolejny powód do radości kibiców Kolejorza

Najnowszy ranking Ultras World to kolejny w tym roku powód do świętowania kibiców Kolejorza. Zajmując szóste miejsce w zestawieniu, kibice Lecha Poznań znaleźli się wśród najlepszych grup kibicowskich. Może mieć na to wpływ niesamowity doping w zmaganiach klubu o tytuł Mistrza Polski oraz rozrywki z światowej klasy klubami.

Ranking Ultras World

Ultras World to serwis bardzo popularny wśród fanów piłki nożnej. Co roku publikuje ranking najlepszych grup kibicowskich piłkarskich zespołów. Facebookowy fanpage śledzi ponad milion osób, a publikowane materiały mają decydujący wpływ na stworzenie zestawienia czołowych grup ultras z całego świata.

Pierwsze miejsce tegorocznego rankingu zdobyli fani Wydadu Casablanca, zwycięzcy ostatniej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów oraz urzędujący mistrz Maroka. Wyprzedzili fanów Olympique’u Marsylia i lokalnego przeciwnika – Olympic Club de Safi.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl